Поїздка лідерки "Батьківщини" у Львів продемонструвала, що може десь в неї рейтинги й ростуть, але точно не на Галичині, передає Корупція Інфо

Голова фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко продовжує публічно грати на максимальний негатив. Постійні заяви про високі тарифи, страхіття про продаж землі – саме на такі простенькі, але досить дієві політтехнологічні фокуси націлена Юлія Володимирівна. Але вчора вона перевершила сама себе. На погоджувальній раді Верховної Ради Тимошенко заявила спікеру парламенту Андрію Парубію, що жителі Львова розчарувалися в нинішній владі. Тимошенко розповіла, що на вихідних побувала на книжковому форумі у Львові і поспілкувалася з жителями міста, які зажадали повернення "злочинної влади". "Такої кількості сліз, прокльонів і безнадії я не бачила", – як завжди на підвищених тонах по-акторськи драматично заявила Юлія Тимошенко.

Власне, тут треба згадати про нещодавню поїздку Юлії Володимирівни до Львівщини. Прес-служба політика опублікувала величезну кількість світлин – тут вона виступає, а тут вже бере автографи у письменників. Втім, відношення до Тимошенко на форумі теплим, назвати складно. Її відверто тролили і демонстрували повну неприязнь. Зрозуміло, що цього ніде не показали. Так що є дві поїздки – стильна Тимошенко на фотографіях та нікому не потрібна лідерка парламентської фракції, яку зневажають на Західній Україні.

Схоже, виступ Тимошенко на погоджувальній став свого роду відповіддю невдячним «западенцям». Так образити галичан, процент яких на Майдані був чи не найбільший з усіх регіонів країни, що вони нібито хочуть повернути Янукович, не вдавалося ще нікому.   

Втім, не виключено, що тим самим жителем Львова, думку якого ретранслювала Тимошенко, був одіозний губернатор Львівщини Віті "Хама" Михайло Цимбалюк, з яким лідерка "Батьківщини" спілкувалася під час свого візиту до міста Лева. Щоправда, Цимбалюк зараз не зовсім рядовий львів’янин: цей чиновник часів Януковича (до речі, саме за його керівництва областю у Львові відбулись сутички на День Перемоги) у квітні цього року став керівником обласної організації "Батьківщини". До речі, як раз перед книжковим форумом львів’яни згадали про Цимбалюка. У місті роздавалися листівки з красномовним заголовком "У Львові лакей Януковича працює патріотом". Також у цих листівках згадали й Тимошенко та її спільні фотографії разом з Володимиром Путіним, вочевидь, маючи на увазі ї горезвісні газові угоди та хіхікання над жартами Путіна.

Загалом, не виключено, що заяви Тимошенко про ностальгію за Януковичем можуть бути її власними спогадами про провал "ширки". Адже якби союз з Януковичем все ж таки стався, влада в Україні була б поділена між двома політичними групами на 20 років. Зараз коли Тимошенко знаходиться поза владою, видається не дивним, що вона згадує ті часи, коли вона могла легко опинитися на коні…

Замість того щоб сидіти на великому кріслі їй зараз доводиться їздити книжковими форумами до Львову, бачачи відразу до себе. Останні місцеві вибори восени 2015 року продемонстрували, що вона втратила цей регіон всерйоз та надовго. Так, "Батьківщина" навіть не потрапила до Львівської міськради, набравши менше 5%. На виборах у Львівську облраду партія Тимошенко зайняла четверте місце після БПП, "Самопомочі" та "Свободи", набравши 9,11%, що теж не є таким вже серйозним результатом, якщо враховувати той факт, що на парламентських виборах 2012 року "Батьківщина" на Львівщині отримала понад 35%.

Зараз перед Тимошенко попри нібито найбільші рейтинги стоїть серйозна проблема: її особистий негативний рейтинг переважає над позитивним. І такі пафосні виступи про "ностальгію" львів’ян до Януковича ще більше викликає до неї огиду…