Секретар РНБО очолить об'єднання протестантських церков в Україні. 

Сам Турчинов заявив, що головною метою об'єднання є "забезпечення християнського шляху розвитку України".

Соціальні мережі відразу ж відреагували на цю новину. Так, політичний аналітик Дмитро Корнійчук на своїй сторінці в Facebook заявив, що таким чином Турчинов готує собі "запасний аеродром" для того, щоб за допомогою голосів протестантів пройти в парламент на виборах 2019 року.

Протестантизм в Україні – друга за кількістю віруючих група християн після православних, яка перевершує за чисельністю католиків. 

Політолог Тарас Чорновіл вважає, що протестантські церкви – це досить широка і неоднорідна група. 

За його словами, протестантські конфесії дуже часто бувають зав'язані в різні політичні процеси. 

"У греко-католиків, наприклад, є пряма заборона Блаженнішого Святослава на повне невтручання в політичні процеси. А ось у протестантів справа йде по-іншому – там дуже сильні громади, немає ієрархії, і домовитися можна тільки з однієї конкретною громадою. , – вважає Чорновіл.

На думку експертів, очоливши об'єднання протестантських церков, Турчинов дійсно може розраховувати на певну електоральну підтримку на виборах до Верховної Ради.

"Не виключаю, що такий підхід може служити хорошою базою для формування нової партії під вибори в Раду-2019 року. Тим паче не забуватимемо, що Олександр Турчинов багато виборчих кампаній власне своїми руками і робив. і як політтехнолог, і як організатор, і як стратег. Так що поживемо і ще побачимо, що це ", – зазначила політолог Світлана Кушнір.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

Директор Українського інституту аналізу та менеджменту політики Руслан Бортник вважає, що зараз у протестантів дуже активна консолідація, соціальна і політична активність. І посаду координатора протестантських церков робить Турчинова дуже привабливим для будь-яких політичних сил. 

Політолог Микола Спірідонов говорить про те, що для секретаря РНБО не зовсім коректно займати таку церковну посаду.

"У Конституції чітко записано, що церква у нас відокремлена від держави. І тут секретар РНБО займає пост координатора церков. Але ж він входить в десятку перших осіб нашої країни, як глава РНБО. Думаю, що Турчинову це потрібно, щоб підвищити свій вплив. Якщо йому доведеться піти з поста глави РНБО після зміни влади, ця посада буде йому дуже доречною, і без впливу політик не залишиться ", – вважає Спірідонов.