Міністр охорони здоров’я Максим Степанов прокоментував черговий антирекорд по коронавірусу в Україні.

Зростання числа хворих на коронавірус в Україні пов’язаний з недотриманням рекомендацій, встановлених Міністерством охорони здоров’я, зокрема, маскового режиму або соціальної дистанції. Про це заявив глава МОЗ Максим Степанов на брифінгу.

“Уже два тижні ми спостерігаємо зростання кількості інфікованих коронавірусом. Вже два тижні я звертаюся до вас з приводу дотримання рекомендацій, тих правил, які були встановлені Міністерством охорони здоров’я: це масковий режим, соціальна дистанція, використання антисептиків”, – заявив Степанов, уточнивши, що дотримання цих правил “робить наше життя безпечнішим” і зменшує шанс потрапити до лікарні.

“Чомусь ми вперто не хочемо дотримуватися цих правил. Результат COVID-19 показує дуже-дуже швидко. У нас же не тільки зростає кількість інфікованих, у нас зростає кількість людей, які госпіталізуються кожен день”, – заявив Степанов і додав, що за попередню добу “протестовано по пневмонії” 958 чоловік.

“Таких цифр у нас ще не було. Це говорить про те, що кількість людей з пневмонією різко зростає і це все результат, зокрема, нашої легковажності”, – підкреслив він.

“Ми вже ретельно працюємо над розгортанням другої хвилі наших лікарень, які будуть надавати допомогу хворим коронавірусом”, – заявив Степанов, уточнивши, що в лікарню потрапляють не безсимптомні пацієнти, а важкохворі.

“Подумайте над тим, що колись може закінчитися і друга хвиля лікарень, і третя хвиля лікарень. Просто не буде можливості надавати медичну допомогу”, – резюмував він.