Минулий понеділок став чорним днем ​​для української тенісистки Еліни Світоліної. Вчора були опубліковані чергові рейтинги Жіночої тенісної асоціації та чоловічої Асоціації тенісистів-професіоналів. Українка, яка вкрай невдало виступила на турнірі в Римі, ледь не вибула з першої десятки, чого не траплялося вже давним-давно.

Турнір в столиці Італії вважається останнім із серії підготовчих змагань до одного з чотирьох найпрестижніших у році – Відкритого чемпіонату Франції. І тому дуже важливим. Для Світоліної нинішній турнір був важливий подвійно. Адже саме українка його вигравала протягом двох останніх років – в 2017 і 2018 роках. І на минулому тижні вона мала захистити чимало рейтингових очок. Ось тільки довгий простій, пов'язаний з відновленням після травми, не пішов на користь нашій тенісистці.

Як і в Мадриді, де українка вперше вийшла на корт після майже двомісячного простою, так і в Римі, наша спортсменка зачохлила ракетку вже після першого раунду змагань.

Волею жереба її суперницею в стартовому матчі змагань стала Вікторія Азаренко з Білорусі. Екс-перша ракетка світу (січень 2012 року), чемпіонка Олімпійських ігор Лондон-2012 і дворазова переможниця турніру з серії "Великого шолома" Відкритого чемпіонату Австралії зараз сама перебуває не в кращій формі, але на матч з українкою зібралася. Якщо перший сет очного матчу українка виграла (6: 4), то далі пішов повний провал у другому сеті (1: 6) і поразка в драматичній третій партії – 5: 7. В результаті українка не тільки не відстояла свій чемпіонський титул, а й втратила його максимально рано – за підсумками першого матчу.

Опублікований напередодні новий рейтинг WTA спочатку нічого хорошого українці не обіцяв. Вона опустилася на три місця – з 6-го на 9-е. Правда, розташування в 10 і впевнену перевагу в 467 пунктів над 11-м місцем зберегла. Українка випереджає 10-у в світі Серену Вільямс з США на 446 пунктів (3967 проти 3521). А 11-а в рейтингу Аріна Соболенко з Білорусі має на своєму рахунку 3520 пунктів.

Тепер вся увага перемикається на Париж, де в найближчий понеділок стартує Відкритий чемпіонат Франції. Це другий з чотирьох найпрестижніших змагань року, об'єднаних в серію "Великого шолома". І саме тут будуть розіграні не тільки солідні призові ($ 23 029 029), а й дуже багато очок в рейтинг.

А з огляду на той факт, що Світоліна ніколи далі чвертьфіналу турніру "Великого шолома» не пробивалася, то заробити вона може дуже і дуже багато. Захищати колишні успіхи їй не доведеться, в чвертьфінал турніру на кортах "Ролан Гаррос" вона потрапляла в останній раз в 2017 році. А ось спробувати виграти і злетіти вгору в рейтингу – саме час.