Глава МЗС України Павло Клімкін жорстко потролив Росію, виступаючи на міжнародній конференції з безпеки в Одесі.

"Чорне море ніколи не буде належати російському режиму, насправді воно стане для нього Бермудським трикутником", – заявив Клімкін.

Крім того, він висловив упевненість, що Україна поверне Крим, але "для цього ми повинні бути сильними економічно і в питанні безпеки".

Вдавався до алегорії Клімкін і на нещодавній конференції з безпеки в Мюнхені.

"Того, хто наважиться вести справи з росіянами на умовах росіян, просто викинуть з вікна. Сподіваюся, не буквально", – пожартував тоді Клімкін, розповідаючи про те, що "західний" курс України неможливо змінити, хто б не прийшов до влади в країні.

Окрім того, чорноморська безпека є невід’ємною частиною ефективної трансатлантичної співпраці та євроатлантичної інтеграції.

Про це зазначив Клімкін вже  за підсумками нещодавнього Одеського форуму #OdesaDebate. 

"За останні кілька днів Одеса стала центром дискусій щодо чорноморської безпеки, і так має бути й надалі. Чорне море має стати простором взаємодії, цінностей та права, а не "калюжею" для зухвалих маневрів російських ВМС", – зазначив Клімкін. 

Він додав, що на форумі Україна "зібрала друзів та однодумців,…  готових говорити про спільні виклики та спільно їм протидіяти, бо лише так можна будувати плани на майбутнє, мир і безпека в якому потрібні нам усім". 

Раніше повідомлялося, що мир з країною-агресором, за словами глави МЗС, можливий. Клімкін озвучив умови, необхідні для настання миру з РФ. Отже, мир з Росією можливий тільки після деокупації Донбасу і Криму. 

"Я вважаю, що мир з Росією, і я це відповідально кажу, може прийти тільки і виключно після деокупації Донбасу і Криму. У нас будуть можливі періоди якогось перемир'я, переговорів і всього іншого, але до звільнення Криму усього, ніякого миру з Росією бути не може. Це дуже важлива теза, яку всі повинні розуміти", – зазначив Клімкін.

Міністр переконаний, що "ніхто за нас не отримає перемогу", крім нас самих, проте без підтримки Європи це неможливо.