Туди вноситимуть людей, які використовують працю медиків неправильно.

Реформа екстреної медицини, яку оголосили в Міністерстві охорони здоров'я України, збурила суспільство. Одні побоюються, що постраждає рівень медичного забезпечення, інші говорять про масові звільнення, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Аварії, пожежі, потопельники – працівники служби прийому викликів першими дізнаються про столичні трагедії. Диспетчери мають базову медичну освіту і за добу приймають близько п’яти тисяч дзвінків. "Головне завдання диспетчера – виділити головну скаргу, таких головних скарг 32", – пояснив завідувач оперативно-диспетчерським відділенням центру екстренної медичної допомоги Києва Анатолій Рогов. Зараз у виклику не відмовляють нікому, а от концепція реформи екстренної медичної допомоги, оприлюднена міністерством, передбачає зменшення непрофільного навантаження на бригаду.

Починається ланцюжок з диспетчера, котрий має фільтрувати дзвінки. "80% викликів – це квартирні виклики. Можна сказати, що вони не відносяться до екстренної допомоги. ДТП, убивства, утоплення, враження струмом, пожежі, отруєння – цих викликів дуже мало", – пояснює директор центру екстренної медичної допомоги Анатолій Вершигора. І саме на цьому мають зосередитися парамедики, з яких складатимуться оновлені бригади екстренної медицини.

Сьогоднішні лікарі швидких про таких чули хіба в кіно. "Із фільмів здебільшого. Американці багато показують. Це люди, які не закінчували медичний виш, закінчували курси", – каже медик Михайло, який закінчив медичний університет, пройшов інтернатуру, а тепер працює на швидкій. Він вважає, що з його кваліфікацією в парамедиках нема чого робити – і справді, рятувати життя за два роки довелося лиш кілька разів. Часто швидкі використовують, як таксі – людей, що перепили, доправляють додому чи в наркологічне відділення. Одного разу викликали на домашні пологи, що вже закінчилися. "Щоб засвідчити, що дитина народилася. Але ж ми таких даних не даємо", – пояснив він.

Крім того, в оновлених бригадах вже буде не просто водій, а екстренний медичний технік, який допомагатиме парамедикам. Їх мають навчати, але В’ячеслав каже, що життя – найкращий вчитель. "Якщо треба – робимо. Є навички трошки. Штучне дихання робили, реанімацію маленьку робили", – розповів він.

Популярне: Скандальний ролик Порошенка: Приходько затримали по дорозі на суд
 

Чиновники ж переконані, що молодих фахівців відлякують безглузді виклики і низькі зарплати, тому зарплати обіцяють збільшити, а навантаження структурувати, і відправляти пацієнтів до їхніх сімейних лікарів. Розбиратися з порушниками буде національна служба здоров’я. "Сьогодні ще штрафних санкцій не буде до пацієнтів, але наступить така відповідальність, коли ці кошти будуть забирати від сімейного лікаря. Ми надамо допомогу, але напишемо, що виклик був необґрунтований, і його страхова компанія просто занесе до чорного списку", – пояснив Вершигора. Початок впровадження обіцяють з нового року, а на повну запрацювати реформа має за три роки.