Голлівудський режисер Стенлі Донен помер у віці 94 років. Про це повідомляє видання The Hollywood Reporter з посиланням на синів режисера. Донен помер від серцевої недостатності.

Стенлі Донен зняв 32 фільми. Серед його картин – такі голлівудські хіти як «Ті, що співають під дощем», «Кумедне личко», «Двоє на дорозі» тощо.

Стенлі Донен народився у 1924 році. Відвідував університет Південної Кароліни, а потім вирушив до Нью-Йорка, де в 16-річному віці дебютував як танцюрист у знаменитому мюзиклі Роджерса і Харта «Пол Джоуї», в якому грав актор- початківець Джин Келлі. Згодом Келлі знімеься у найвідоміших фільмах Донена.

Кінокар'єра Донена стартувала на студії «Metro-Goldwyn-Mayer» як хореографа і танцюриста в музичному фільмі «Найкращий форвард» з Люсіль Болл. У 1944 році він виступив хореографом Джина Келлі в знаменитій картині «Columbia Pictures» «Дівчина з обкладинки» з Рітою Гейворт в головній ролі.

Першою режисерською роботою Стенлі Донена стала спільна екранізація з Джином Келлі мюзиклу Бетті Комдив і Адольфа Грена «Звільнення у місто» в 1949 році, деякі пісні для якого написав Леонард Бернстайн. Його наступним проектом став мюзикл 1951 «Королівське весілля», зі знаменитою сценою танцю Фреда Астера на стелі.

У 1952 році Доненом був закінчений новий проект, «Ті, що співають під дощем», де головну роль знову виконав Келлі. Цей кіномюзикл отримав декілька премій і номінацій на багато престижних кінопремій, включаючи «Оскар» і «Золотий глобус», і в даний час вважається одним з найкращих голлівудських мюзиклів.

У 1950-х роках на екрани вийшов ще ряд успішних м'юзиклів Донена, зокрема «Сім наречених для семи братів» (1954), «Завжди гарна погода» (1955), «Кумедне личко» (1957), «Піжамна гра» (1957) і «Чортові янкі» (1958). З останнього почалося багаторічне співробітництво Донена з графічним дизайнером Морісом Байндером.

Після того, як золота доба мюзиклів мунила, Донен зняв ще кілька популярних комедій та драм ( «Шарада» (1963), «Арабеска» (1966), «Двоє в дорозі» (1967) та «Засліплений бажаннями» (1967)).

За роки своєї кар'єра Стенлі Донен п'ять разів номінувався на премію Американської гільдії кінорежисерів, але жодного разу за свої фільми не отримав навіть номінації на премію «Оскар». У 1998 році Донен отримав «Оскар» за внесок у розвиток кінематографа.