OKfDfAdemHI

Ось це фото облетіло простори інтернету. Воно не залишало байдужими прихильників та противників цих кольорів.

Чорно-оранжева стрічка вже традиційно у нас асоціюється із Днем перемоги. День Перемоги — державне свято Радянського Союзу, що відзначали щорічно 9 травня «на згадку про переможне завершення Великої Вітчизняної війни радянського народу проти німецько-фашистських загарбників» — пише Вікіпедія. 

Вона має свою назву — Георгіївська стрічка. У вікіпедії записано, що це російська імперська символіка, двоколірна стрічка. Має вигляд смужки з трьома чорними і двома жовтими смугами. Застосовувалася в оформленні низки військових нагород в Російській імперії та російських частин Вермахту. Атрибут Ордена святого Георгія, вищої військової нагороди Російської імперії. 

Загалом з 2014 року цю стрічку взяли за свій символ "сили самооборони Криму" та проросійськи налаштованих сепаратистів. Загалом в Україні стала символом сепаратизму. 

Після агресії Росії українці та білоруси відмовились від застосування цього елементу при святкуванні 9 травня. Так в Україні тепер застосовують образ червоного маку.

Сьогодні символ цих кольорів має зовсім інше значення. В українців — символ загарбника, агресора. У Росіян — визволителя, патріота. 

Конфлікт навколо цих кольорів зібраних в один елемент і раніше виникав, а сьогодні він забарвився присмаком крові та сліз.

Так поки хтось з останніх сил бореться за те, щоб цей колір не полонив рідні домівки  хтось радо приймає його.

 

Автор: Yavkubi