Чорноморський флот РФ буде потоплений, якщо його застосують, щоб спробувати зупинити контрнаступ ЗСУ на півдні, впевнений колишній радник міністра внутрішніх справ і керівника офісу президента, військовослужбовець Віктор Андрусів. 

В інтерв’ю одному з українських ЗМІ він назвав дві причини, чому Росія не буде задіювати флот. 

“По-перше, треба звернути увагу на склад ЧФ РФ – там були кораблі, яким по 90 років. Рівень боєздатності російського флоту дуже низький. Росіяни перекинули на баланс Чорноморського флоту кілька кораблів з інших флотів, але після того, як ми затопили крейсер “Москва”, я не думаю, що ці недолугі кораблі становлять загрозу”, – пояснив Андрусів. 

Також він підкреслив, що Україна має ракети для знищення російських кораблів. 

“У нас з квітня минулого року є ракети Harpoon та інше озброєння, яке потопить цей флот у разі будь-якого наближення до наших берегів. Дії росіян не є раціональними, але навіть якщо їх проб’є піти на абсолютно безглуздий і суїцидальний крок, весь Чорноморський флот буде потоплений”, – зазначив військовослужбовець. 

Разом з тим Андрусів заявив, що дуже важливо, що поки у Росії є Чорноморський флот – він виступає фактором певної загрози. 

“Коли ми його потопимо, загрози в Чорному морі не буде і ми знову отримаємо можливість возити зерно”, – підсумував експерт.