Умовний термін реалізації реформ, прописаних в коаліційній угоді, – 500 днів. Тоді можна буде точно сказати, є результати чи ні, повідомив екс-народний депутат, колишній член Партії регіонів Тарас Чорновіл.

Ймовірність виконання реформ, які були задекларовані в коаліційній угоді – 75-80%, вважає колишній народний депутат Тарас Чорновіл. 

"Є умовний термін реалізації реформ – 500 днів. Це перший термін, коли можна буде точно сказати, є результати реформ чи ні. Імовірність того, що задекларовані в коаліційній угоді реформи будуть реалізовані, я особисто оцінюю в 75-80%. Коаліційна угода повинна реалізувати дві речі: забезпечити діяльність коаліції Верховної Ради і направити парламент на реалізацію реформ в країні ", – повідомив подітік.

За його словами, хід реформ буде залежати від політичної волі президента України, у якого буде достатня кількість голосів у Раді для їх реалізації.

"У Петра Порошенка політична воля є. Він хоче увійти в історію як президент-реформатор. Крім того, Порошенко відчуває пресинг міжнародного співтовариства і усвідомлює загрози, особливо соціальні, всередині України. Верховна Рада – це розмита відповідальність, а посаду президента – дуже персональна відповідальність . Порошенко прекрасно розуміє, що йому загрожує, якщо реформи в Україні так і не почнуться.

Чорновіл вважає, що голосів Порошенко має вистачити.

"У президента є конкретний інструмент реалізації реформ: його фракція в Раді буде налічувати 150-160 депутатів. Плюс Порошенко матиме певний вплив на дві депутатські групи -" Суверенну європейську Україну "Ігоря Єремєєва і" Економічний розвиток "Віталія Хомутинника – і деяких позафракційних нардепів . тобто у Порошенка буде чіткий персональний контроль приблизно за 200 депутатами. Плюс зацікавленість у реформах демонструє інші фракції ", – сказав він.

На думку експерта, відсутня зацікавленість у реформах у прем'єр-міністра Арсенія Яценюка.

"Чим це пояснюється: недієздатністю, небажанням, невмінням – складно зрозуміти. Але проаналізуйте діяльність Арсенія Петровича на всіх попередніх посадах. Яценюк всюди демонстрував себе як виважений, ввічливий, доступний для підлеглих керівник, який … нічого не робив. Тобто і не заважав, але й не допомагав ", – повідомив Чорновіл.

За його словами, рішення залишити Яценюка на посаді прем'єра – велика помилка.

"Як тільки Яценюк очолював якесь міністерство чи відомство, він не створював нікому проблем – ні колективу, ні сусіднім відомствам. Навпаки, підлеглі Арсенія Петровича навіть проявляли ініціативу. Але коли в колективі тисячі людей, які самораскривающіеся кожен за своєю схемою, починається хаос , структура перестає працювати. і в цей момент Яценюк чудесним чином переносився на іншу керівну посаду. Головний плюс Арсенія Петровича – він уміє красиво говорити, складати хороші плани … Загалом, знімати соціальну напругу, красиво і доступно все пояснюючи обивателю. Але це лише слова , результатів немає. Рішення залишити Яценюка прем'єр-міністром не так на користь реформ в Україні ", – сказав Чорновіл.

 

 

Читай найсвіжіші новини про Львів

 

Джерело: Главком