Притягнути до юридичної відповідальності Віктора Ющенка у зв’язку з політичною корупцією, зокрема, за розкрадання грошей на "Лікарню майбутнього", дуже складно.
Про це сайту "24" заявив політичний експерт Тарас Чорновіл, коментуючи оприлюднення головою Закарпатської ОДА Геннадієм Москалем документів про буцімто мільйонні пожертвування на лікувальний заклад, передає Корупція Інфо
Ситуація з лікарнею була дуже хитра. Ющенко зробив заклик: здавати гроші. Він не підписував жодних документів. Займалася "будівництвом" його дружина Катерина. Однак і її притягнути до відповідальності – також проблема. Вона не підписувала документів і не укладала угод. Катерина Ющенко була почесним президентом доброчинного фонду "Україна 3000". Сам же фонд очолювали кілька людей-"нашоукраїнців", – зазначив він.
При цьому Чорновіл упевнений, що гроші на Ющенка йшли. Але не через "чорну касу" Партії регіонів, а як особисті пожертвування окремих олігархів.
На думку Чорновола, по фонду можна відрити кримінальні провадження. Хоча, вважає він, його керівники свого часу добре підстрахувалася документами.
Якось пробував розібратися і побачив певну річ: були здійснені якісь платежі, акти про закупівлю якогось обладнання. Думаю, що певними документами вони себе застрахували. Приміром, можуть бути оформлені акти, що обладнання, лежачи на складах, застаріло, – вважає він.
При цьому, за словами експерта, кожному пожертвованому мільйону доларів було одразу знайдено якесь застосування.
Проектні роботи були найдорожчими у світі. Ніби велись підготовчі роботи, але на тому місці, де планувалося будівництво, навіть жодного деревця не зрубали. Проте є акти виконаних робіт. Тому юридично довести цю справу до якогось завершення – неймовірно важко, – переконаний політолог.
Водночас, говорячи про мотиви оприлюднення такої інформації, Тарас Чорновіл зауважив, що навряд чи це спрямовано проти Ющенка як політичної фігури.
Що можна використати проти людини, яка й так є політичним трупом? – запитує Чорновіл.
Можливо, на його думку, Москаль зводить свої рахунки з екс-президентом і мститься. Та, швидше за все, таким чином хочуть відвернути увагу від інших людей, які отримували гроші від Партії регіонів, а до партії не належали.
В списках "чорної бухгалтерії" були і активні члени "Нашої України", які поки що не хочуть себе вважати політичними трупами, – зазначив експерт.
Щодо того, куди зникли гроші на "Лікарню майбутнього", то, за словами Чорновола, вочевидь, розподіл був такий:
Фонд робив якісь дуже щедрі гонорари Катерині Ющенко, перерахунки на потреби – поїздки до США тощо. Якісь гроші виводилися готівкою і їй передавалися. Але доказів не маю. Основну масу, думаю, спожили хитрі хлопці, які керували фондом.
Нагадаємо, голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль оприлюднив документи, що, за його словами, засвідчують політичну корупцію екс-президента Віктора Ющенка. Згідно з його інформацією, загальна сума отриманих грошей на цей проект 44,5 мільйони доларів і понад 17 мільйонів гривень. Найбільшими ж донорами були ВАТ "Смарт-Холдинг" (20,02 млн грн) та фонд Ріната Ахметова "Розвиток України" (43,47 млн грн).