Ціна легких санкцій – це кров українців: в Естонії назвали критичні обмеження для Росії. Естонія вважає, що повне ембарго на енергію Росії, яка представлена на ринку Європи, допоможе у найближчому майбутньому закінчити війну проти України.

Про припинення видачі віз росіянам, санкційну політику, військову допомогу, загрозу з боку рф для Європи, а також про те, чи готова Естонія визнати росію державою-спонсором тероризму та яка ймовірність застосування ядерної зброї – Урмас Рейнсалу розповів в інтерв’ю 24 каналу. Він назвав два шляхи послаблення експорту енергоносіїв із Росії.

Перший – це запровадження повного ембарго на енергію РФ, що є над ринком Європи. За його словами, це підвищить ціну війни для режиму президента Росії Володимира Путіна і допоможе у найближчому майбутньому закінчити війну.

Рейнсалу зазначив, що такий крок є правильним і з моральної, і безпечної перспективи.

Є й інший шлях – залишити санкції на нинішньому рівні. Для європейського суспільства так нібито легше. Проте правда в тому, що платою за це є життя громадянських людей та військових України. Ціна цих легших санкцій – це кров українців. Так не повинно бути, – сказав глава МЗС.

За його словами, санкції мають карати, а також змусити агресора зупинитися.

Як оцінити рівень санкцій, які вже запровадили європейські країни? Тільки ті санкції, які призведуть у найближчому майбутньому до закінчення війни, є достатніми. Це означатиме, що санкції справді працюють, – додав він.

Міністерство закордонних справ Естонії готує пропозиції Європейському Союзу щодо припинення видачі віз громадянам росії. Але в ЄС кажуть, що не можуть заборонити повністю видачу шенгенських віз росіянам, оскільки санкційний режим спрямований саме на російську владу та еліту. Розкажіть, що то будуть за пропозиції?

Ціна агресії для росії має зростати. Це добре, що Європейський Союз знайшов компроміс та консенсус для ухвалення семи пакетів санкцій. Але ми маємо ухвалити негайно додаткові пакети санкцій, щоб війна коштувала агресору дуже дорого. Ми про це спілкувалися вже зокрема з Міністром закордонних справ США. Що стосується ЄС, то всі держави також мають прийти до спільного рішення в цьому.

Зараз триває війна, гинуть діти від російських ракет. А тим часом російські туристи, громадяни держави-агресорки, яка вчиняє геноцид на території України, йдуть дивитися Лувр чи інші туристичні принади. Це неправильно, кордони ЄС мають бути закриті для громадян рф.

Естонія надала Україні зброї на загальну суму 241 мільйон євро. Це 0,8% ВВП країни та третина оборонного бюджету. Скільки ще зброї та іншої допомоги ваша країна готова надати Україні в майбутньому?

Конкретні суми я озвучити не можу, однак уряд Естонії готує додатковий пакет військової допомоги для України. Перед початком повномасштабного вторгнення ми зробили важливий практичний крок, надавши ракети до протитанкових комплексів Javelin та деяку іншу зброю. Вона надзвичайно знадобилась українцям у перші дні нового етапу війни. Як член парламенту я неодноразово бував на фронті, потім в квітні у Харкові, та консультувався з військовими, яке саме озброєння потрібне Україні найбільше.

Звісно, всі кроки з надання озброєння та гуманітарної допомоги, які вже зроблено, – позитивні. Втім, як на мене, цього все одно недостатньо. Слід говорити про цифри на рівні сотень мільярдів доларів. Адже війна коштує дуже дорого – як у гуманітарній площині, так і щодо витрат зброї. Ми, як європейська, як світова спільнота, ще не досягли того рівня допомоги, який можна було б вважати достатнім.