Окупанти з РФ, швидше за все, намагаються отримати доступ до сільських доріг, розташованих в районі Бахмута, щоб наступати на місто з півдня. Однак Збройні сили України не втомлюються давати відсіч намірам противника й провели обмежену контратаку у напрямку від Донецька.

Хороша новина – наші захисники відновили контроль над одним населеним пунктом. Про це йдеться у новому зведенні про ситуацію на фронті від Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War, ISW).

Зазначається, що 5 липня російські війська продовжили наступальні дії на південний схід від Бахмута в Донецькій області. Вони завдали наземних ударів по Новолуганську (приблизно за 25 км на південний схід від Бахмута) і Вершині(приблизно за 10 км).

Крім цього, окупанти обстріляли українські позиції між Новолуганським і Бахмутом у районі Кодеми та Зайцевого.

“Обстріли українських позицій на південний схід від Бахмута вказують на те, що сили РФ, ймовірно, намагаються отримати доступ до сільських доріг між Новолуганським і Бахмутом, які ведуть до шосе T0513, яке йде на північ прямо в місто”, – наголосили в ISW.

Військові аналітики припустили, що відкриття цього маршруту разом із трасою Е40 дозволило б російським загарбникам наступати на Бахмут за двома напрямками, які сходяться.

Водночас українські Сили оборони провели обмежену контратаку на південний захід від Донецька. З посиланням на українські та російські джерела в ISW додали, що ЗСУ відновили контроль над селом Солодке, приблизно за 30 км на південний захід від облцентру.

Разом із тим окупанти продовжували обстріл українських позицій на лінії зіткнення в районі Донецьк – Авдіївка.

Повідомляється, що за тактичні дії навколо Лисичанська відповідають два високопоставлені російські командири. Командуювач Центральним військовим округом генерал-полковник Олександр Лапін і командувач Повітряно-космічними силами Росії генерал армії Сергій Суворикін (який також командує “південним” угрупуванням військ РФ в Україні) відповідали за безпеку Лисичанська та району на захід від нього відповідно. 

Участь двох таких старших офіцерів в одній і тій самій операції на невеликій ділянці фронту є примітною та, ймовірно, вказує на те значення, яке президент Росії Володимир Путін надавав безпеці кордону Лисичанська та Луганської області, а також на його брак впевненості стосовно молодших офіцерів для виконання цієї роботи.

Окрім цього, Військові аналітики Інституту вивчення війни вважають метою російської війни знищення суверенітету України і зміну режиму.

За їхньою інформацією, цілями Росії під час її вторгнення в Україну залишаються зміна режиму в Києві та усунення суверенітету української держави.

Підсумовуючи, аналітики інституту дійшли таких висновків:

Секретар Ради безпеки Росії Микола Патрушев повторив початкові цілі президента Росії Владіміра Путіна щодо так званої “операції” в Україні, припустивши, що Кремль зберігає свою мету, включаючи зміну режиму та територіальну експансію далеко за межами Донбасу.

Російські війська продовжували наступальні дії на північний захід і схід від Слов’янська.

Окупанти намагаються просуватися на захід від району Лисичанська в напрямку Сіверська.

Ймовірно, російські війська намагаються отримати доступ до сільських доріг на південний схід від Бахмута, щоб наступати на місто з півдня.

Українські сили здійснили обмежений контрудар на південному заході від Донецька.

Російські війська продовжували обмежені та безуспішні штурми на півночі Харківської області.

Російська влада проводить посилення заходи з призову на окупованих територіях, щоб компенсувати втрати живої сили, яких зазнають.

Кремль продовжує консолідувати адміністративний контроль над окупованими територіями України, що, ймовірно, створить умови для безпосереднього приєднання цих територій до Російської Федерації.