Канцлер Німеччини Олаф Шольц пообіцяв поставити Україні сучасну систему протиповітряної оборони.

Про це Шольц оголосив у ході дебатів в німецькому парламенті.

Під час дебатів лідер головної опозиційної партії Фрідріх Мерц розкритикував політику канцлера щодо України. У відповідь Олаф Шольц оголосив про подальше постачання зброї Україні.

“Найближчими тижнями ми поставимо в Україну 12 найсучасніших самохідних гаубиць у світі у тісній співпраці з нідерландцями”, – сказав Шольц, додавши, що навчання українських військових на Panzerhaubitze 2000 завершиться за кілька днів.

Військові з України розпочали навчання в артилерійській школі Бундесверу в Ідар-Оберштайні.

Для захисту від нападу Росії Німеччина та Нідерланди хочуть передати Україні загалом дванадцять самохідних гаубиць, сім із яких – з Німеччини.

Навчання зазвичай триває 40 днів, однак його можна скоротити за наявності необхідних попередніх знань.

За даними міноборони Німеччини, ціль полягає в тому, щоб разом з Нідерландами підготувати “до 18 розрахунків” для гаубиці. Залежно від оперативної обстановки, екіпаж складається від трьох до п’яти військових.

“Федеральний уряд також нещодавно вирішив, що з системою IRIS-T ми поставимо найсучаснішу систему протиповітряної оборони, яка є в Німеччині”, – продовжив канцлер.

 “Таким чином ми дамо Україні можливість захистити ціле місто від нальотів російської авіації”, – зазначив Олаф Шольц.

Крім того, Німеччина поставить Україні сучасний радар, який виявлятиме ворожі гаубиці, міномети та реактивну артилерію.

Шольц зазначив, що Німеччина також постачатиме реактивні системи залпового вогню у тісній співпраці зі США – але тільки з дальністю, яка не дотягує Росії.

Раніше видання Bild повідомило, що Федеральна рада безпеки Німеччини розглядає питання ймовірної передачі Україні системи протиповітряної оборони IRIS-T SLM.

За інформацією видання, якщо система ППО буде передана, то вона може запрацювати в Україні з листопада.

Для користування системою необхідне навчання українських військових у Німеччині.

Система IRIS-T SLM має дальність дії 40 кілометрів та висоти до 20 кілометрів.

За допомогою IRIS-T SLM можна збивати бойові літаки, гелікоптери, крилаті ракети, реактивну артилерію, дрони, протирадіолокаційні ракети.