Релігійні пристрасті в Україні вщухати не збираються, об'єднавчий Архієрейський собор знову під загрозою зриву, про це пише видання Антикор.

Архієрейський собор, під час якого представники українських православних церков повинні прийняти рішення про об'єднання церкви і обрати її предстоятеля, знову перенесено, про це виданню LB.ua стало відомо з власних джерел в церковних колах. Наступною вірогідною датою проведення собору називається 9-10 грудня 2018 року.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Втім, і в нову дату, яку озвучили ЗМІ, прихильники Філарета також сумніваються.

«Нові дати  взяті зі стелі – « чули дзвін та не знають, де він ». Як і раніше озвучена на 11 вересня дата прийняття Томосу. Так що заздалегідь попереджаю – як і у випадку з «Томос 11 вересня», «Собор 9 грудня» доведеться переносити », – написав у Facebook прес-секретар УПЦ КП архієпископ Євстратій Зоря в коментарі до новини про нову дату Собору.

Нагадаємо, собор переносився вже двічі. Спочатку його проведення було заявлено на жовтень, потім звучала дата 22 листопада. Нова дата – початок грудня.

Раніше настоятель УПЦ КП патріарх Філатрет говорив про те, що об'єднавчий соборі повинні взяти участь 41 архієрей Київського патріархату, 12 – Автокефальної церкви, 10 – Московського патріархату. Однак в даний час відомі лише двоє священнослужителів УПЦ МП, участь яких в соборі можливо, – митрополит Симеон і митрополит Сафроній.

Ще один архієрей, про можливу участь якого говорилося неофіційно, – Архієпископ Новокаховський і Генічеський Філарет – спростував таку ймовірність.

Також раніше ми повідомляли, що майбутній глава Єдиної української помісної православної церкви буде відповідати окремими критеріями, за якими його зможуть вибрати на об'єднавчому Архієрейському соборі.

Про це заявив предстоятель української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) Філарет в ефірі «Українського радіо».

«Є критерії. По-перше, треба мати богословську освіту, треба знати церковні канони, треба мати досвід управління єпархією і досвід управління церквою. А якщо досвіду немає – то діла не буде. Поки що Вселенський патріарх хоче, щоб українську церкву очолював архієпископ – митрополит, чи не патріарх. Але наша церква вже прийняла рішення, що предстоятель УПЦ матиме розширений титул. Тобто буде і розширений титул, і скорочений. Розширений це – архієпископ і митрополит київський і всієї Руси України. А вузький буде для нашого внутрішнього вживання – патріарх київський і всієї Руси України », – розповів Філарет.