Через пожежну небезпеку і загрозу життю людей тимчасово припинив роботу контрольний пункт пропуску з тимчасово-окупованим Донбасом “Станиця Луганська”.

Про це повідомляє Державна прикордонна служба

Дослівно: “У зв’язку із виникненням пожежі поблизу контрольного пункту в’їзду-виїзду у Станиці Луганській, що супроводжується звуками, характерними при детонації боєприпасів, пропуск громадян через лінію розмежування припинено.Відповідно до рішення командувача операції Об’єднаних сил КПВВ тимчасово закритий.

Отже наразі пропуск громадян до тимчасово окупованої території не здійснюється. Зазначається, що всіх людей, які перебували в КПВВ та поряд з територією контрольного пункту, відвели на безпечну відстань.

Якщо ж хтось прибуватиме з тимчасово окупованої території, їх теж відведуть у безпечне місце.

Усі прикордонні наряди також відведені з території КПВВ, окрім наряду прикриття, який готовий до дій.

Робота КПВВ може бути відновлена після стабілізації ситуації.

Станом на 13.30 вогонь дістався безпосередньо контрольно-пропускного пункту: уже частково пошкоджено елементи інфраструктури.

На місце прибули пожежні команди ДСНС, з якими прикордонники вживають усіх заходів для локалізації займання. Ситуацію ускладнюють сильні пориви вітру.

Водночас, президент Володимир Зеленський заявив, що не пов’язує пожежі на Луганщині з обстрілами бойовиків.

Про це він заявив під час візиту на Рівненщину

Пряма мова: “Я би з обстрілами не об’єднував питання пожеж. Зареєстроване кримінальне провадження через ці пожежі. Це не перші пожежі, як на жаль, відбуваються на Луганщині цього року, але ми навчилися справлятися з усіма пожежами дуже швидко, не втрачаючи людей…

Чи це була провокація, чи які були причини – я поки що не можу сказати. Повинні сказати професіонали. Повинні сказати правоохоронці”.

Зеленський також похвалив побудовану інфраструктуру. За його словами, дороги, які за останній рік поремонтували в області, дозволяють дуже швидко дібратися до місця події.

Раніше в офісі Зеленського повідомили, що взяли до уваги інформацію, що пожежі на Луганщині могли спричинити обстріли бойовиків.

До того в штабі ООС заявили, що військові ЗСУ та рятувальники ДСНС продовжують локалізувати пожежі, “спричинені напередодні ворожими збройними провокаціями із застосуванням трасуючих куль”.

Нашадаємо, що 30 вересня стало відомо, що на Луганщині почалися масштабні пожежі у трьох місцях.

Генпрокурор Ірина Венедіктова повідомила, що за фактами масштабних пожеж на Луганщині, де полум‘ям охоплено понад 9300 га, розпочаті кримінальні провадження.

У Станично-Луганській райдержадміністрації з посиланням на місцевих жителів повідомили, що незаконні формування Росії на Донбасі здійснили обстріл лісового масиву, в результаті чого виникли нові осередки пожежі.

Станом на полудень 1 жовтня відомо про 9 загиблих та 12 госпіталізованих осіб.