Вчора Кабінет міністрів звільнив заступників Авакова, а також трьох заступників міністра оборони. Політолог Володимир Фесенко каже, що чистка в Міноборони відбулася не просто так – в уряді визнали провал цих чиновників по найважливіших напрямках.

Про це він написав у Facebook.

У відставку відправили Олександра Миронюка (відповідав за сферу військово-технічного співробітництва та озброєння), Ігоря Старобінського (стратегічні комунікації та інформаційна політика), Ігоря Халімона (держзакупівлі міністерства оборони).

“Кабмін прийняв цілий ряд кадрових рішень, зокрема поміняв відразу трьох заступників міністра оборони. Таке не часто буває (щоб відразу звільняли трьох заступників міністра, та ще й за чинного міністра)”, – сказав він.

Фесенко з посиланням на джерела каже, що рішення про їх звільнення було прийнято після ретельного аналізу їх діяльності. За його словами, щодо кожного заступника міністра оборони, яких звільнили, були свої суттєві зауваження.

“Зауважень було багато. Я ще раніше і особисто чув, зокрема з парламентських джерел, про дуже критичні зауваження щодо Халімона. Закон про оборонні закупівлі прийняли, а от з підзаконними актами й з іншим нормативно-організаційним забезпеченням цієї реформи була дивна бюрократична тяганина … Це зайвий раз свідчить про дві речі: сфера оборони і розвитку Збройних сил залишається одним з головних пріоритетів для президента Зеленського; і якщо до роботи конкретних чиновників є серйозні зауваження, то кадрові рішення будуть неминучими, ніхто з чиновників не є недоторканим”, – пояснив політолог.

Нагадаємо, останнім часом заговорили про можливу відставку міністра оборони Андрія Тарана. Більш того, вже навіть є ймовірний кандидат на його місце, якщо він буде звільнений.

Народна депутатка від “Слуги народу” і кандидитка у мери Києва Ірина Верещук хотіла б очолити Міністерство оборони. Вона заявила, що таке відомство має очолювати вмілий політик.

Ірина Верещук зазначила, що розуміє, чого потребує сьогодні армія. Таку заяву вона зробила перед журналістами біля Верховної Ради.

На запитання про те, чи відчуває вона у собі силу очолити таке складне міністерство, Ірина Верещук спершу вирішила відповісти запитанням. Вона звернулася до журналістки і перепитала: “А як ви думаєте, я відчуваю у собі силу?” А згодом загадково посміхнулася.

Опісля на пряме питання, чи вона погодилася б, Ірина Верещук відповіла ствердно: “Так, я би погодилася”.

“Я це говорила уже тисячу разів: я сприйму це як наказ, тому що чудово розумію, працюючи у комітеті з безпеки і оборони і зовнішньої розвідки, чого потребує сьогоднішня армія”, – заявила нардепка.

На думку, кандидатки у мери Києва Ірини Верещук, очолювати Міністерство оборони має політик, який розуміються у менеджменті і може обслуговувати військо.

Щодо роботи теперішнього міністра оборони Андрія Тарана Ірина Верещук вирішила залишити свою думку при собі. Вона зазначила, що оцінку його роботі вже дали на засіданні профільного комітету.