У неділю, 3 березня, "Національний корпус" провів акцію протесту в селі Козин Київської області, біля будинку фігуранта скандалу про розкрадання коштів в Оборонпромом Олега Гладковського. Про це повідомляє кореспондент "СТРАНИ".

Раніше ми писали про те, що серед учасників було близько 1000 чоловік, втім, вони проанонсували більш масштабну акцію протесту 9 березня на Майдані Незалежності в Києві. На особняку Гладковського написали: "Мародер", "Свинарчук", "Свинарчук Порошенко – за ґрати", "Свинарчука за ґрати" (Свинарчук – колишнє прізвище заступника секратеря РНБО Олега Гладковського).

Також учасники наклеїли на паркан список своїх вимог, серед яких: взяти під варту і заарештувати рахунки та майно першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського, учасників схеми – Ігоря Гладковського, Віталія Жукова, Андрія Рогозу, керівництво ГК "Укроборонпром", а також директорів всіх державних підприємств, які були учасниками схеми за скоєні ними злочини, як мінімум: ст. 191, 364, 368, 369, 369-2 КК України.

Також радикали вимагають  призначити всім винним у розкраданні коштів оборонного бюджету максимальні терміни позбавлення волі з конфіскацією майна. Крім того, вони просять опублікувати матеріали всіх справ пов'язаних з крадіжкою коштів оборонного бюджету – в тій частині, яка не відноситься до інформації з обмеженим доступом. А від генпрокурора вони хочуть, щоб той щотижня звітувати стосовно стану розслідування кримінальних проваджень, пов'язаних з крадіжкою коштів оборонного бюджету.

Відзначимо, що на списку вимог була, крім іншого, емблема партії "Національний корпус".

Нагадаємо, за даними журналістів, син заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігор був безпосереднім учасником мільйонних схем по розкраданню в "оборонці". Він разом з партнерами організував в 2015 році поставки контрабандних російських деталей для військової техніки. Бізнесом на державні закупівлі займався також його друг Віталій Жуков, який "оформляв документи, заносив відкати". Третій організатор схеми – Андрій Рогоза. Його автори розслідування називають "фахівцем з контрабанди".

Автори розслідування стверджують, що до корупційних операціях причетні і Олег Гладковський, який раніше був бізнес-партнером Петра Порошенка, екс-керівник "Укрспецекпорту" і глава держконцерну "Укроборонпрому" Павло Букін, а також директори підприємств та інші посадові особи держконцерну.