Народний депутат Віктор Медведчук може повернутися в Тристоронню контактну групу тільки в складі російської делегації. Команда президента Володимира Зеленського не розглядає можливості залучення Медведчука до переговорів в ТКГ.

Про це заявив глава комітету Верховної ради з питань зовнішньої політики Олександр Мережко, йдеться в матеріалі РБК-Україна “Складна історія. Що відбувається в переговорах по Донбасу і з обміном полоненими”.

“Це може статися тільки тоді, коли Росія офіційно включить Медведчука до складу своєї делегації в ТКГ. Вона це може зробити, незважаючи на те, що він є громадянином України. Але для цього Медведчук повинен отримати певні повноваження, наприклад, від МЗС РФ, що він виступає в процесі мінських консультацій як представник Росії “, – пояснив Мережко.

Він зазначив, що уряд України навіть теоретично не розглядає можливість включення Медведчука в ТКГ.

“Наскільки я знаю, такого наміру не має, ні у президента, ні у Міністерства закордонних справ. Про це мова не йде”, – додав нардеп.

Нагадаємо, вчора з’явилася інформація, що окупаційна влада ОРДЛО передасть Україні в односторонньому порядку 9 осіб. Пізніше стало відомо, що передати полонених планують нардепу Віктору Медведчуку. У Міністерстві закордонних справ України заявили, що таке рішення є ударом по нормандському формату.

Як повідомляється на сторінці Української делегації для участі в ТКГ в соціальній мережі Facebook, РФ разом з Медведчуком разом намагаються використовувати полонених в своїх політичних інтересах.

“Хто ці особи, чи були вони верифіковані в списках на звільнення, які обговорювалися в рамках Тристоронньої контактної групи, в якому стані ці особи – поки невідомо”, – наголошується в повідомленні.

На думку української делегації, “така активність РФ, її спроби використовувати Медведчука, є демонстративним кроком, який підриває процедури і практики, що реалізуються в рамках діяльності Тристоронньої контактної групи”.

Крім того, учасники переговорів від України вважають, що “керівництво Російської Федерації таким чином нехтує домовленостями, досягнутими на вищому рівні в нормандському форматі, фактично применшуючи значення відповідних зусиль Німеччини, Франції та ОБСЄ”.

“Попередньо відомо, що ці 9 чоловік” дістали “з окупованої території України, перевезли в Ростов, там протримали, готуючись” віддати “В.Медведчуку. Згідно з державними процедурами, цих осіб при перетині кордону України доведеться помістити на обсервацію і провести через повну перевірку спеціальних служб – фактично Кремль і Медведчук підставляють цих людей під додаткове навантаження, намагаючись вивезти їх в обхід офіційної процедури звільнення через майданчик ТКГ “, – йдеться в повідомленні.

“Глибоко аморальна спроба використовувати долі людей, які утримувалися на окупованій території, з політичної та іміджевої метою ще раз демонструє всім, що Медведчук є неадекватною звання українського громадянина особою, а РФ – нездатною виконувати на цьому етапі елементарні процедури і практики, за які сама взяла на себе відповідальність “, – йдеться в повідомленні.

У той же час, говориться, що керівництво держави та українські спецслужби дадуть цим спробам відповідну оцінку.

Також українська делегація чекає відповідної реакції міжнародних партнерів.