Юрій Вітренко отримав сьогодні 170 мільйонів гривень премії від державної компанії “НАК” Нафтогаз “в порушення постанови Кабміну №141 – а завтра Верховна Рада буде голосувати за його призначення першим віце-прем’єром уряду.

Такими словами починає своє повідомлення в Фейсбук редактор видання Цензор.Нет Юрій Бутусов.

Передаємо його слова прямим текстом:

Від абсурду і аморальності цієї історії можна втратити дар мови. Завтра на голосування в ВР на посаду першого віце-прем’єр-міністра – міністра енергетики буде висунутий Юрій Вітренко. Як відомо, Юрій Вітренко подав позов до НАК Нафтогаз щодо невиплати йому премії за отримання Нафтогазом прибутку від перемоги в Стокгольмському арбітражі.

Юрий Витренко получил сегодня 170 миллионов гривен премии от государственной компании “НАК “Нафтогаз” в нарушение…

Опубліковано Юрієм Бутусовим Середа, 16 грудня 2020 р.

Вітренко добре зарекомендував себе в Нафтогазі, перемога над Нафтогазом принесла Україні величезний прибуток, він має право висувати вимоги, адже сам глава НАК Коболєв отримав ще більшу премію, нагадаю. Однак наявний конфлікт інтересів – на посаду першого заступника голови Кабміну призначається людина, яка вимагає від держави велику суму грошей, але судовий спір не закінчено, і Кабмін, куди він призначається, заборонив виплату високих премій.

Постанова Кабміну № 141 обмежує розміри виплат співробітникам держкомпаній у зв’язку з боротьбою з коронавірусів, і ця постанова діє.

Вчора на засіданні фракції Слуга народу голова ВР Дмитро Разумков на зустрічі з Вітренко задав питання: “Наскільки морально виглядає ваш позов до держкомпанії НАК” Нафтогаз “коли в бюджеті колосальний дефіцит, не виплачуються життєво важливі зобов’язання?

Чи не буде у вас конфлікту інтересів? І будете ви підвищувати комунальні тарифи після такої премії? “Однак Вітренко заявив, що від позову не відмовиться, вважає, що гроші йому належать за договором, і що він їх має намір вкласти в облігації внутрішньої держпозики. Про підвищення тарифів прямої відповіді не дав.

За даними джерел Цензор.Нет в НАК Нафтогаз, сьогодні досягнута домовленість в Кабміні про виплату Вітренко з бюджету НАК “Нафтогаз” 170 мільйонів гривень – напередодні голосування в парламенті! За нашими даними, гроші надійшли на рахунок.

Сума позову Вітренко спочатку була 94 мільйони гривень, який механізм формування суми, чому мова йде про 170 мільйонів, поки невідомо. Однак джерела в Ощадбанку підтверджують здійснення транзакції.

Так, підкреслюю, Вітренко має право вимоги по своїх трудових відносин з НАК, і інші менеджери НАК свої премії отримали на чолі з Коболєва. Однак зараз премія – це питання судового спору. Можливо, Вітренко може претендувати на цю суму, а можливо навіть на велику, можливо, на меншу.

Але здійснення посадовими особами виплат з держкомпанії без рішення суду, за рішенням інших посадових осіб, які мають стосунки з Вітренко, може саме по собі стати корупційним злочином.

Нагадаю, за результатами 9 місяців 2020 го року Нафтогаз показав збиток в 17 мільярдів гривень.
У зв’язку з кризою і секвестром бюджету, Кабмін 5 лютого 2020 прийняв постанову №141 про обмеження виплат премій керівникам держпідприємств. І ця постанова діє для всіх суб’єктів.

Як же така виплата з рахунків глибоко збитковою компанії стала можливою?

Виявляється, кандидатуру Вітренко на цю посаду просувають президент Володимир Зеленський і глава Офісу президента Андрій Єрмак, і саме вони пролобіювали в Кабміні і Нафтогазі премію для Вітренко. Вітренко поставив умовою свого призначення врегулювання свого судового спору з НАК до моменту голосування. У Вітренко найгостріший персональний конфлікт з главою НАК Нафтогаз Андрієм Коболєва. І зрозуміло, що сам по собі Коболєв таке рішення не прийняв. Але на нього чинили тиск, і рішення прийнято спільно з прем’єр-міністром Денисом Шмигалем.

До слова, 2 грудня Кабмін прийняв постанову № 1198 про заборону на період дії карантину будь попередньої оплати державними організаціями товарів, робіт і послуг не пов’язаних безпосередньо з боротьбою з коронавірусом. Зупинено багато найважливіші програми, включаючи розробку і закупівлю бойової техніки за програмами Міноборони.

А ось на програму призначення потрібного чиновника в уряду гроші є.

Давайте називати речі своїми іменами – в таких критичних умовах виплати Вітренко премії під тиском високопоставлених керівників – це просто хабар за лояльність за рахунок держбюджету. НАК Нафтогаз змусили виплатити суму без будь-якого суду, яка могла б бути і меншою.

Якщо Юрій Вітренко хоче зайняти місце першого-віце-прем’єра, він зобов’язаний відмовитися від позову до НАК Нафтогаз, а гроші повернути в бюджет.

Якщо Юрій Вітренко хоче продовжити судові розгляди, які, цілком ймовірно, підтвердять обґрунтованість його претензій навіть на велику суму – він не має права займати будь-яку державну посаду, а повинен продовжувати судовий процес як приватна особа.

Швидше за все, він суд виграє і без дзвінків з Банкової.

Але якщо президент Зеленський, глава ОП Єрмак, прем’єр Шмигаль і глава Нафтогазу Коболєв хочуть преміювати своїх співробітників в порушення постанови Кабміну №141, вони зобов’язані це робити не за рахунок тих громадян, яким важко платити тарифи, а зі своїх кишень. І чекаємо відео, чудесного, з посмішкою, можна відразу і від президента і від прем’єра, за свої рішення треба відповідати.