Справу нардепа від “Опозиційної платформи – За життя” Віктора Медведчука мають розслідувати бездоганно, щоб політик не міг говорити про політичне переслідування. Про це в ефірі Obozrevatel TV 15 травня сказав радник міністра внутрішніх справ Володимир Мартиненко.

“Якщо спостерігатиметься якийсь політичний слід, Медведчук виграє все, що може виграти, у нього піднімуться рейтинги, він буде апелювати абсолютно до всіх, він буде говорити про політичне переслідування. Тому я прихильник того, що у кримінальному провадженні ніяких політичних речей бути не може. Чітко має бути прописана вся суть злочину, вся доказова база. А далі, опираючись на неї, маємо отримати судовий вирок”, – зазначив він.

Водночас Мартиненко не вважає Медведчука “потужною особою на світовій геополітичній арені”.

“Особа Медведчука не настільки потужна на світовій геополітичній арені, щоби через нього розв’язувалися війни. Він є очільником п’ятої колони. Коли закрили медведчуківську інформаційну імперію, чекали, може, щось буде, але пройшло досить небагато часу, і про це забули. Я впевнений: якщо у нас буде вирок щодо Медведчука, пройде зовсім небагато часу, і вся країна забуде, хто це”, – підкреслив радник глави МВС.

В сою чергу Директор Українського інституту аналізу та менеджменту політики Руслан Бортник вважає, що якщо Медведчук опиниться у в’язниці, причому надовго, ймовірність розколу партії буде досить високою.

«ОПЗЖ може розколотися на дві групи, одна з яких буде більш лояльна до влади, і не буде перебувати під тиском, а інша – група Медведчука.

Умовно кажучи, розкол буде на «лайт-опозицію» і більш жорстку і безкомпромісну, яку якраз очолить Медведчук. Тим більше, що ситуація електоральна на даний момент не на користь збереження цього союзу », – сказав експерт.

Групу умовної «лайт-опозиції» можуть очолити вже згадані Сергій Льовочкін і Юрій Бойко. За словами Бортника, група Медведчука вже втратила всі свої інформаційні активи, а команда Льовочкіна їх зберігає. Тобто для групи Льовочкіна – Бойка є можливість зростання, тоді як групі Медведчука буде дуже складно рости під тиском влади, пояснив він.

Як вважає глава правління українського Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко, до обвинувального вироку щодо Медведчука справа якщо і дійде, то тільки через два-три роки, причому це, за його словами, оптимістична оцінка.

При цьому експерт звернув увагу, що проблеми у ОПЗЖ є вже зараз. У той момент, коли були закриті телеканали Медведчука, почали знижуватися його рейтинги і рейтинги партії.

Фесенко також вказує на велику кількість чуток про те, що в партії має місце явне розмежування. Партнери Медведчука по ОПЗЖ – Сергій Льовочкін і Юрій Бойко – дистанціюються від нього. Як стверджує Фесенко, вони займають більш помірковану позицію і явно не хочуть конфліктувати з нинішньою українською владою, а Медведчука захищають в основному люди з його підгрупи в парламентській фракції.

«У перспективі багато допускають, що Льовочкін і Бойко повернуться до самостійного політичного плавання і створять новий політичний проект. Це цілком можливо, але поки діє нинішній парламент, як мінімум буде збережена фракція ОПЗЖ. Справа в тому, що за українським законодавством, якщо депутат обраний за партійним списком, він повинен в ньому залишатися – якщо він захоче вийти, втратить депутатський мандат », – пояснив експерт.

На думку Фесенка, ОПЗЖ збережеться в Раді як мінімум формально, але в парламенті вже зараз спостерігається різниця в голосуванні з боку фракції цієї партії: частина депутатів голосує практично в унісон з правлячою партією з цілої низки питань, а інші не голосують.

«Інша справа – у них є проблеми з фінансами, тому вони і пішли на цей шлюб за розрахунком з Медведчуком. Проте зараз для них головне – політичне виживання, тому вони будуть займати гнучку і помірковану позицію по відношенню до влади і не стануть особливо втручатися в конфлікт навколо Медведчука, підтримуючи його лише формально », – резюмував він.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.