У суботу, 14 листопада, близько трьох сотень підприємців комунального підприємства “Калинівський ринок” у Чернівцях перекрили рух транспорту на вулиці Старожучковский шлях, вимагаючи скасувати карантин вихідного дня.

Про це розповідає “УНІАН”.

“Сьогодні о 9:00 група підприємців зібралася на ринку, щоб обговорити проблеми, які у них виникли в зв’язку з введенням нових карантинних обмежень”, – йдеться в повідомленні.

Один з підприємців Василь Шкробанець розповів, що через карантин тисячі людей залишаться без роботи і заробітку.

“Тому ми вирішили сьогодні зібратися, щоб звернути увагу влади на наші проблеми”, – розповів він.

Як протест люди вирішили безперервно ходити по пішохідному переходу, не пропускаючи жодний транспортний засіб.

За словами підприємців, на ринку можна організувати роботу з дотриманням всіх протиепідемічних обмежень, адже ринок не є закритим приміщенням. При цьому директор закладу Ігор Маслянчук виступив на підтримку вимог підприємців і закликав зібрати підписи та передати звернення до облдержадміністрації.

Як повідомляє «Молодий буковинець», до мітингувальників прибув заступник міського голови Чернівців Олександр Паскар. Він заявив, що Кабінет міністрів мав би передбачити компенсацію для підприємців, які залишаються без роботи і заробітків.

На питання про те, чому міська рада не відмовляється від виконання постанови уряду, чиновник відповів, що не має повноважень для початку цього процесу.

«Що Тернопіль, що Івано-Франківськ, що Одеса… Усі вони рішення приймали на сесіях. У мене немає повноважень прийняти таке рішення. Сесія може зібратися у трьох випадках: її може зібрати мер, її може зібрати секретар, її можуть зібрати депутати, якщо є дві третини від складу», – сказав Паскар.

Крім того, він додав, що наразі в Чернівцях немає міського голови, а обов’язки мера виконує секретар ради Василь Продан, який уже тиждень хворіє.