Єврокомісія сьогодні запропонує ввести нові санкції проти Росії. У список входить обмеження на максимальну ціну нафти з РФ. Однак окремі старі санкції порекомендують пом’якшити. Про це повідомляє видання Politico з посиланням на власні джерела. 

Єврокомісія запропонує заборонити судноплавним і страховим компаніям здійснювати перевезення або страхування російської нафти, якщо вона продається за ціною вище виставленого ліміту. Верхньою планкою планують взяти вартість, за якою Росія продає енергоресурс країнам Азії. Це на 30% дешевше, ніж ціни в Європі.

Інші держави з числа G7, наприклад, Великобританія, де всі танкери застраховані, введуть аналогічні санкції. Основна ідея обмеження полягає в тому, щоб у таких країн, як Індія і Китай, не було стимулу платити більше за російську нафту. При цьому Греція і Кіпр отримають компенсацію за введення ліміту вартості. Судноплавні галузі згаданих держав заробляли величезні гроші на транспортуванні нафти з РФ. Ось чому вони не бажали підтримувати обмеження цін.

Що стосується пом’якшення старих санкцій, то сюди входить експорт добрив, цементу та іншої продукції. За словами одного з чиновників, це довелося зробити для введення нових обмежень.

Додамо, що Віцепрезидентка Єврокомісії Вера Юрова в ексклюзивному інтерв’ю Радіо Свобода в Брюсселі розповіла, що може увійти до восьмого пакету санкцій.

Ми розглядаємо заходи в енергетичному секторі, в інших секторах торгівлі. Тому можуть бути нові санкції щодо імпорту продукції, нові організації та особи можуть бути додані до списку санкцій. Я також оцінюю, чи не варто нам діяти у сфері російської пропаганди, яка все ще заповнює наш медіапростір, незважаючи на рішення, які ми вже ухвалили в минулому щодо Russia Today, Sputnik та кількох інших телевізійних каналів. Тому ми працюємо над усіма цими темами, — зазначила Юрова.

Консультації Єврокомісії з послами ЄС щодо восьмого пакету наразі тривають. Водночас термінів, коли Єврокомісія зможе офіційно запропонувати новий пакет, тим самим презентувавши його, Юрова назвати не змогла. Вона наголосила, що, перш ніж це зробити, слід заручитися підтримкою з боку всіх 27-ми держав-членів ЄС. І цю попередню перевірку Єврокоміся теж проводить.

Частина роботи над пакетом санкцій полягає у виявленні підтримки в державах-членах, аби у нас була безумовна єдність, коли справа стосується цього пакету. Тому потрібен деякий час. Але ми усвідомлюємо, що з тими факторами ескалації, про які ви також згадали (псевдореферендуми на окупованих територіях, оголошення мобілізації в Росії, ядерні погрози – ред.), є сильний запит на те, щоби ми прискорилися, — сказала Юрова.

Нагадаємо, що Європейський Союз планує наслідувати приклад Великої Британії та інших країн і накласти санкції на організаторів псевдореферендумів, які проводить у окупованих частинах України нав’язана Росією влада.

Про це повідомив речник верховного представника ЄС із закордонних справ Жозепа Борреля Петер Стано.

Будуть наслідки для всіх людей, які беруть участь у незаконних, нелегітимних референдумах, – сказав він.

26 вересня Велика Британія оголосила про нові санкції у відповідь на референдуми, назвавши їх «явним порушенням міжнародного права, включно зі статутом ООН». Під санкції потрапили 89 осіб та три організації.

Останні кілька днів російські сили проводять на окупованих українських територіях голосування, яке вони називають референдумом про приєднання до Росії.

Київ наголошує, що це голосування не матиме реальних наслідків. Низка західних лідерів засудили намір Кремля провести фіктивні референдуми, а також попередили, що не визнаватимуть їх результати.