Українські воїни завдають непоправних втрат загарбникам, про які ніхто раніше не міг й подумати

Так, hаніше росіяни заявляли, що “гордість” російського флоту крейсер “Москва” неможливо потопити, але ЗСУ продемонстрували, що для них немає завдань, які вони не можуть виконати. І тепер військові експерти прогнозують нові удари по Чорноморському флоту Росії.

Про це розповів військовий експерт Олег Жданов у стрімі на своєму ютуб-каналі. Експерт наголосив, що черга до Новоросійська, де розташовнаа військова база Чорноморського флоту Росії) ще дійде.

За його словами, треба спіймати момент, коли кораблі-носії “Калібрів” заходять в Новоросійський порт для завантаження боєкомплектів, а після обстрілу вони йдуть наступною партією ракет.

В цей момент їх треба “спіймати”. І тоді можна нанести удар по військово-морській базі російського ВМС у Новоросійську. Адже кораблі дрейфують у відкритому морі між Новоросійським та Керчю, а там їх складніше “спіймати”, – пояснив Жданов.

Військовий експерт додав, що атака на ескадру Чорноморського флоту Росії – це питання часу. “А як вона буде завдана – з повітря чи по воді – побачимо. Для нас з вами це буде сюрприз від Збройних Сил України”, – підсумував Жданов.

Додамо: нещодавно екс-глава Служби зовнішньої розвідки, генерал армії України МИКОЛА МАЛОМУЖ в одному з інтерв’ю заявив, що Чорноморський флот рф буде об’єктом для “бавовни”

– Це один з найпотужніших центрів нанесення ударів по нашій державі, звідки летять “Калібри”. Там є і потужна артилерія, яка може бити по Одесі, частково по Миколаївській та Херсонській областях, та діставати далі.

Ми вже проводили низку атак ракетами “Нептун”. А зараз зона нашого впливу розширяється і в перспективі ми зможемо дістати до Севастополя. Це вже буде надзвичайно загрозлива ситуація для усього їхнього флоту. Тим паче, вони втратили флагмани, тому за всіма оцінкам це вже не флот, а флотилія. Хоча там залишають ракетні системи, які дуже небезпечні для України.

“Калібрів” залишилося більше, ніж “Іскандерів”, десь до 60%, і вони знаходяться в Чорному, Азовському та Середземному морях. Тому в першу чергу нас цікавить Чорне та Азовське море, а з Середземним морем будуть розбиратися наші партнери у випадку нанесення ударів звідти. Хоча росіяни потенційно вже готуються наносити удари з Середземного моря.

Аеродроми, кораблі, підводні човни з ракетами “Калібр”, які б’ють по цивільному населенню – це законні об’єкти війни. Відповідно, ми маємо повне право наносити удари по цих об’єктах. Ми це вже показали – і в Енгельсі, і в Криму. І це лише початок – додав експерт.

Про те, що у пріоритеті для “бавовни” мають бути кораблі, які запускають крилаті ракети, говорив і  адмірал Військово-морських сил України і в минулому командувач ВМС Ігор Воронченко.

«Центр ваги в Криму це ударне угруповання надводних кораблів. Це кораблі Чорноморського флоту. Якщо Росія позбавиться Чорноморського флоту – вона позбавиться всього Чорного моря. І Азовського потім уже теж. Головний удар повинен бути по корабельному угрупованню. «Бавовна» на складах це гарно, але це це відволікання і протяжка часу до кінцевої мети. А от корабельний склад вони (РФ  ред.) вже не поповнять», – говорить Ігор Воронченко, командувач ВМС ЗС України (2016–2020).

Ракетні удари в першу чергу наносять три фрегати і п’ять малих ракетних кораблів і чотири підводні човни, наголосив Воронченко.

Основний контингент російських кораблів зосереджено в Севастопольській бухті. Але набагато цікавіші та цінніші кораблі стоять біля бухти Голландія.