Військовий експерт Олег Жданов закликав ділити партнерів України на тих, хто співчуває, та тих, хто допомагає.

Військовий експерт, полковник запасу Олег Жданов вважає, що не можна виключати того, що деякі західні лідери можуть піти на угоду з господарем Кремля Володимиром Путіним за спиною України.

На думку Жданова, канцлер Німеччини Олаф Шольц і президент Франції Еммануель Макрон вважають, що “все швидко порішають з Путіним, і за гроші Путін стане білим і пухнастим”.

“Це ті два політики, які в будь-який момент готові домовитися з Путіним”, – сказав військовий експерт в інтерв’ю Obozrevatel.

“Або вони корумповані з боку РФ. Наприклад, журнал Bild фактично звинуватив Шольца у відмиванні російських грошей, коли той був помічником Меркель в її останню каденцію. До речі, вони давали свідчення, їх заслуховував бундестаг. Тому я не дивуюся, що ці два політики не просто не припиняють зв’язків з Путіним, але ще і намагаються чинити тиск на нас: чи не хочете ви подумати про компроміси і погодитися на умови Росії?”, – додав Жданов.

Військовий експерт закликав ділити партнерів України на тих, хто співчуває, та тих, хто допомагає. Відтак, нагадаємо, що президент Франції Еммануель Макрон пообіцяв не примушувати Україну до мирних переговорів з Росією. Як заявив Макрон на прес-конференції в Києві, українська влада особисто повинна визначити умови для діалогу з Кремлем.

“Ми завжди підтримуємо варіант діалогу, тому що в один прекрасний день конфлікт повинен припинитися і повинні початися переговори. Але умови переговорів повинні бути визначені Україною: Франція і Німеччина ніколи не будуть посередниками за спиною України і ніколи не вимагатимуть від України умов”, – підкреслив глава французької держави.

Він також зазначив, що завжди інформував президента України Володимира Зеленського про контекст своїх переговорів з Путіним.

“Крім вже доставлених 12 “Цезарів”, я прийняв рішення надати ще шість “Цезарів”, – заявив президент Франції Еммануель Макрон після зустрічі зі своїм українським колегою Володимиром Зеленським.

САУ “Цезар” – це 155-мм самохідна артилерійська установка виробництва французької компанії Nexter. Стоїть на озброєнні Франції з 2008 року. На ній є автоматична система подачі снарядів. Максимальна скорострільність – 3 постріли за 18 секунд або 6-8 пострілів в хвилину в звичайному режимі. Також Макрон заявив що Франція, Німеччина, Італія та Румунія виступають за негайне надання статусу кандидата на вступ до Євросоюзу для України.

Канцлер ФРН Олаф Шольц після візиту до Києва заявив, що “мир під диктовку” на умовах, нав’язаних Росією в односторонньому порядку, неможливий. При цьому Шольц назвав очікування Кремля, що РФ вдасться захопити частину українських територій і потім дочекатися змін з плином часу, “ілюзією Путіна”.

При цьому Шольц назвав очікування Кремля, що РФ вдасться захопити частину українських територій і потім дочекатися змін з плином часу, “ілюзією Путіна”, повідомляє телеканал ARD.

“Це ілюзія, і я Путіну це говорив. Наприклад, санкції щодо Росії будуть діяти до тих пір, поки країна не досягне справедливої угоди з Україною. Ці умови миру будуть вирішувати жителі, парламент, президент України”, – сказав Шольц.

Він наголосив, що потрібно добитися, щоб Москва відмовилася від плану захопити за допомогою насильства частину України. Також, за його словами, потрібно змусити Росію не застосовувати більше свою “імперіалістичну концепцію зміни кордонів країн”.