Радник Офісу президента Олексій Арестович заявив, що Україна підготувалася до потенційного наступу на Київ.

Раніше українську столицю не могли окупувати професійні російські військові, а тому це не зможуть зробити і мобілізовані.

Про це Арестович розповів у розмові з російським правозахисником Марком Фейгіним.

“Беремо київський напрямок. Тоді ці “герої” приїхали сюди з елітних частин – десантники, кращі мотострілецькі підрозділи. І вже через місяць ми їх вибили. Навіть якби на Київ йшла 100-тисячна армія, їм було би ще гірше, бо однією з їхніх проблем під Києвом було те, що їх було занадто багато. Місцевість не дозволяє використовувати таку кількість людей. Тоді ми були не готові до оборони. Зараз все по-іншому. До того ж російська армія вже не настільки професійна. А зараз якщо вони підуть знову, ми їх виб’ємо, втрати у них будуть страшні. Вони нічого не доб’ються. Вони не вміють воювати, а військова справа – це дуже складна річ”, – сказав Арестович.

Бойові можливості Збройних сил України стрімко зростають попри погрози РФ знищити критичну інфраструктуру, мобілізацію та застосування дронів іранського виробництва.

– Україні постачають артилерійські боєприпаси, ППО, це до питання, що росіяни погрожують знищити критичну інфраструктуру. Зараз прямо сказано, що прийшли ППО. І ще будуть заїжджати. Вже німецькі IRIS-T прийшли і ми посилюємо якісно ППО, – зазначив він.

Крім того, що Україна продовжує посилювати протиповітряну систему оборони, також вже є реакція на застосування РФ іранських дронів Shahed-136.

– На іранські дрони – відреагували, питанню два тижні. На поповнення відреагували 18 HIMARS. Це подвоєння складу. Артилерійські снаряди ще підкидують, щоб не було дефіциту, – каже Арестович.

Радник ОП також наголосив, що проти посилених бойових можливостей ЗСУ військове керівництво Росії збирається перекидувати на фронт мобілізовану армію без підготовки.

Росія опинилася в глухому куті, в неї не залишилося стратегії щодо війни проти України. Все, що роблять росіяни, лише погіршує їхню ситуацію.

Яскраві приклади цього – оголошення мобілізації та погрози ядерною зброєю.

“У них узагалі не залишилося стратегії. Dead end – англійською це звучить, глухий кут. Все, що вони роблять, тільки погіршує ситуацію. Мобілізація – найяскравіший приклад. Погроза застосування ядерної зброї – найяскравіший приклад”, – сказав він.

“Я фізично відчуваю, як у Кремлі боряться залишки розуму, розумних людей з такими “ну, а шо? А які варіанти? Ну, щось робити треба, інакше типу…” Це, звісно, цирк на дроті. Це російсько-японська війна в кубі. Такого грандіозного самозливання, напевне, світова історія не знає. Зливається просто величезна держава з, як ми вважали, розумними людьми, а виявилися тупіші від тупих”, – додав Арестович.

“Ну, які там стратегії? Там все розповзається, країна, як мокрий папір у руках. Вони самі її вбивають”, – зазначив радник ОП.

Водночас на думку військового експерта Олега Жданова, мобілізація в Росії з військової точки зору була абсолютно правильною ідеєю, проте її виконання вийшло відверто провальним.

“Хотіли як краще, а вийшло як завжди – слава бардаку, який творять в Російській Федерації”, – підкреслив він в одному з інтерв’ю.

Експерт пояснив, що генштаб ЗС РФ ставив завдання провести часткову мобілізацію з якісним відбором мобілізованих, проте російські воєнкоми перетворили процес в огульну мобілізацію, щоб швидше звільнитися від поставленого завдання, “у підсумку, вони виконали завдання не якісно, а кількісно”.

“Іншими словами, військкомам спустили план по мобілізації – 100 тисяч чоловік, а вони загребли всіх, кого змогли, не розбираючись ні зі станом здоров’я, ні з віком – і все, отримайте, розпишіться, вони своє завдання виконали. Саме це зіграло ключову роль і відбилося на якості мобілізації в Росії”, – вважає він… Тепер все це викличе внутрішній протест в Росії. І в наступну хвилю мобілізації потрібно буде збирати Росгвардію, адже кількість бажаючих піти за повісткою до військкомату буде зменшуватися з кожним днем, причому в геометричній прогресії”, – додав Жданов.