У разі нападу РФ на Україну втрати будуть катастрофічними, каже Резніков.

Міністр оборони України Олексій Резніков вважає, що “у Кремлі ще не ухвалили рішення” щодо можливого нового масштабного військового наступу на Україну.

Про це Олексій Резніков заявив в коментарі ВВС.

 У випадку вторгненя Кремля в Україну будуть мільйони біженців. Міністр оборони пояснив, що люди стоятимуть на європейських кордонах.

Це буде катастрофа не лише для України, а й для Європи. Бо декілька мільйонів мігрантів, наших біженців будуть залишатися на українсько-польському кордоні, а може й на кордоні між Польщею та Німеччиною,
– заявив міністр.

Олексій Резніков зазначив, що основний меседж наразі – показати Кремлю, що країни розуміють всі загрози і можуть зробити цей напад дуже дорогим для Москви. Зокрема міністр пояснив, що можна розпочати з санкцій просто зараз – тобто “до, а не після”.

Також посадовець відповів на питання, чи не сприйме це Україна як зраду, якщо цих дій не буде.

Буде дуже пізно, тому що буде багато крові, будуть біженці, це буде катастрофа для Європи, –  запевнив Резніков.

Міністр оборони України зауважив, що ця війна не лише на Сході України, адже вона “прямує на схід Європи”. Тому переконаний, що США, Велика Британія та європейські партнери можуть зробити більше для захисту Україну. Зокрема, мовиться про санкції.

У Заходу є такі можливості, як величезні статки російських олігархів, з найближчого оточення президента Росії Володимира Путіна. І я вважаю, що Європа та США можуть показати їм, що дуже легко заморозити рахунки з їхніми статками, – наголосив Резніков.

Мініст впевнений, що Кремль буде  підвищуватиме ставки.

“Далі будуть країни Балтії, Польща, Чехія, Словаччина, Угорщина. І можливо наступною метою буде Берлінська стіна”, – наголосив політик.

В свою чергу українська влада робить усе необхідне, щоб наша держава та Збройні Сили були готовими до будь-якого сценарію розвитку подій. Про це заявив керівник Офісу Президента Андрій Єрмак під час зустрічі з представниками українських ЗМІ.

«Ми здійснюємо всі необхідні заходи, щоб бути готовими до будь-якого розвитку подій. Але при цьому зберігаємо холодну голову, щоб мінімізувати ризики для людей. Паніка ще нікому не була добрим другом. Збереження виваженої позиції необхідне, щоб об’єктивно оцінювати ситуацію й домагатися того, що відповідає нашим інтересам», – сказав він.

Андрій Єрмак наголосив: українські служби разом з міжнародними партнерами пильно стежать за станом справ біля кордонів України, а влада має повну та об’єктивну інформацію щодо ситуації.

Керівник Офісу Президента зазначив, що в питанні захисту суверенітету й територіальної цілісності Україна не залишається на самоті, адже владі вдалося акумулювати підтримку як з боку європейських країн, так і з боку США.

Він звернув увагу на кількість візитів представників іноземних держав до України, які відбулися останнім часом.

Зокрема, Андрій Єрмак розповів про візит Державного секретаря США. Зустріч Ентоні Блінкена з Президентом Володимиром Зеленським керівник Офісу Глави держави назвав предметною та змістовною. За його словами, наша країна отримала запевнення у підтримці Сполученими Штатами дипломатичних зусиль щодо встановлення миру.

«Ми ще раз отримали запевнення, що жодних питань, нічого, що стосується України, не буде без участі України. Це стосується і наших перспектив участі в Альянсі, і загальноєвропейської безпеки», – наголосив керівник Офісу Президента.