Ексглава Конституційного суду України Олександр Тупицький може бути примусово доставлений до суду для обрання йому запобіжного заходу.

Про це заявив в ефірі програми “Сьогодні Ввечері” представник президента Володимира Зеленського в КСУ, народний депутат від “Слуги народу” Федір Веніславський.

“Сам факт того, що панове Тупицький і Касмінін звернулися з адміністративним позовом до Верховного суду як до суду першої інстанції, вже підтверджує те, що вони визнали, що вони вже не є суддями.

Тобто в цьому випадку пан Тупицький як фігурант провадження може бути доставлений до зали суду, зокрема із застосуванням приводу. Він втратив охорону як глава Конституційного суду, але за законом про держохорону органів держвлади та посадових осіб особа, яку охороняють ще протягом року після припинення повноважень, має право на держохорону.

Думаю, що якщо пан Тупицький не буде з’являтися на засідання суду без поважних причин, до нього може бути застосований привід”, – заявив представник Зеленського в КСУ.

Як відомо, Тупицького підозрюють у посадових злочинах за двома статтями – підкуп свідка і введення суду в оману. 19 січня Тупицькому повідомили про підозру і не пустили його на роботу в КСУ.

Засідання суду щодо обрання Тупицькому запобіжного заходу неодноразово переносилося через його неявку.

Не менш цікавим є те, що відсторонений глава Конституційного суду України Олександр Тупицький та ще двоє суддів КСУ відмовляються покидати свої орендовані помешкання в державному санаторії в Конча-Заспі, хоча з ними розірвали договір через борги за комірне, псування державного майна та самовільне захоплення землі.

Служителі КСУ чинять спротив, позиваються до районних судів і не хочуть вивозити свої речі.

Котедж у парку “Конча-Заспа”, де відпочивала ще радянська номенклатура, тепер став улюбленим місцем суддів КСУ.

Директор парку відпочинку “Конча-Заспа” ДУС Олександр Гурін повідомив, що суддя Тупицький не сплачував п’ять місяців за користування і шість місяців за комунальні послуги.

Сума заборгованості глави КСУ склала трохи менше ніж 80 тис. грн, при тому, що його зарплатня на рік майже 5 млн грн. Парк відпочинку розірвав договір оренди із Тупицьким, але суддя не звільняє будинок.

“Він далі продовжує блокувати наше рішення щодо звільнення цього будинку шляхом розміщення своїх приватних речей у цьому будинку”, – розповів Гурін.

Борг Тупицький нещодавно сплатив, але тільки після рішення про виселення.

Варто зазначити, що 80 тис. грн для глави КСУ – незначна сума. За даними ЗМІ, під час новорічного відпочинку в Дубаї сім’я Тупицьких сплачувала за проживання на віллі 250 тис. грн на добу.