Радник голови Офісу президента Олексій Арестович вважає, що Європа емоційно включилася у війну Росії проти України і вирішила спалити всі мости з Путіним.

G7 принизили Путіна – все, мости спалені, – завив Арестович.

Глави G7 емоційно включилися у війну. Захід відкрито принизив кремлівського диктатора Путіна, а це означає, що Європа не збирається повертатися до нормальних стосунків з ним. Вони добиватимуть путіна. Там гарантовано безстрокову підтримку України. Про це Арестович розповів у розмові з російським правозахисником Марком Фейгіним 27 червня.

Ескалація ракетних обстрілів російськими окупантами мирних міст України викликана тим, що режим Путіна намагається створити ілюзію своєї переваги. Арестович назвав “ракетним терором” атаки російських окупантів на Кременчук, Харків, Київ, Миколаїв та інші міста та населені пункти України.

Розпочалася фаза ракетного терору щодо мирного населення, – сказав Арестович, додавши, що відхилення ракет типу Х-22, якими стріляє Росія по українських мирних містах, становить 600 метрів, а це означає, що по жодних точних цілях в центрі міста бити неможливо.

“Ми можемо констатувати таку розтягнуту ракетну “Бучу”. Війна вступила у нову фазу, фазу ракетного терору”, – заявив радник глави ОП.

Арестович виділив кілька причин ескалації ракетного терору з боку окупантів.

Причина номер один – це реакція на те, що Російська Федерація вважає посилення позицій Заходу та посилення допомоги Україні, запровадження додаткових санкцій проти Росії. За цей же час, за кілька тижнів, пройшли значно важливіші речі за всієї сили ракетних ударів і ракетного терору. Принципово змінилося зміст перспективи війни. Почнемо з найочевиднішого і найяскравішого. Ти бачив, як висміяли Путіна G7 з приводу голого торсу? Це означає, що вони відрізали мости. Путін – вкрай самолюбна істота. Захід відкрито його висміяв. Вони його просто принизили. Це означає дуже багато речей. Перше: вони емоційно включилися у війну. Друге: вони спалили мости, рішення ухвалене, відкату не буде, інакше не було б сенсу його принижувати, – сказав він.

Радник голови ОП додав, що Захід буде і далі “добивати” Путіна.

“Третє: його добиватимуть, судячи з рішень, які там ухвалено. Четверте: безстрокова підтримка України у військовій, економічній, гуманітарній, політичній та інших сферах. І одночасно як ріг достатку посипалися ключові рішення, які дуже болючі в Росії. По військовій сфері – це передача нам важкого та середнього ППО, буде закуплено та передано США нам у найкоротші рядки. Плюс ми з німцями уклали відповідний контракт. П’яте: нові санкції, накладені на Росію. Те саме золото – друга прибутковість бюджету РФ, 19 мільярдів на рік очікувані втрати. Це, звичайно, не нафта та газ, але їм дуже болісно”, – додав він.

Однак головним ударом для Путіна стане підвищення мита на всі російські товари, вважає Арестович.

Але найголовніше не це. Там зробили хитрий трюк. Байден підписав указ про підвищення до 35% мита на всі товари, які закуповуються в Росії. І все це було прийнято колективно Великою сімкою і буде спрямоване на підтримку України. Росія починає безпосередньо оплачувати війну в Україні. Підтримка йтиме за рахунок Російської Федерації від Заходу, яка вона не може залишити байдужим. Путін, продаючи кожен кілограм чогось чи літр нафти та газу, він оплачує український спротив та західне спонсорування допомоги, – зазначив він.

На думку Арестовича, “демонстрація сили” окупантів, їхня спроба створити ілюзію тотальної військової переваги не може тривати довго, тому що у них мало ресурсів для цього, зокрема, обмежені запаси ракет.

Радник голови ОП упевнений, що ракетний терор, удари по Києву, де є 50 посольств та безліч іноземних журналістів – прискорює ухвалення Заходом рішень на підтримку України та проти Росії.

Вони намагалися нас налякати, але викликали абсолютно зворотний ефект, – сказав Арестович.