28 серпня прем’єр Литви Саулюс Сквярняліс зробив повідомлення про те, що у нього виявлена ​​лімфома (рак лімфатичної системи). Хвороба знаходиться в першій стадії. Про це передає “Інтерфакс BNS“.

При цьому політик зазначив, що сподівається на повне одужання після курсів лікування, які він планує пройти вже у вересні і жовтні.

“Це лімфома, перша стадія. Вона не поширилася, проводиться лікування, тобто хіміотерапія. Перший цикл я почав вчора, сьогодні відчуваю себе прекрасно”, – сказав прем’єр.

Сквярніліс розповів, що хворобу діагностували в травні під час перевірки здоров’я. Це було після президентських виборів, в яких прем’єр брав участь як кандидат від правлячих “аграріїв”.

“На жаль, тільки під час хірургічної операції стало можливим встановити діагноз”, – присвятив він в подробиці представників ЗМІ.

Президент Литви Гітанас Науседа дав можливість Сквярнялісу не приходити на роботу до 4 жовтня. Згідно з декретом глави держави, прем’єра під час лікування буде заміщати міністр енергетики Жигімантас Вайчюнас.

При цьому прем’єр заявив, що відчуває себе прекрасно і у нього немає скарг на своє здоров’я. Але він не може відвідувати роботу, бо під час проведення хіміотерапії у нього є велика ймовірність підхопити інфекцію. Також він зазначив, що лімфому щороку діагностують у десятків жителів Литви і часто це відбувається саме на останніх стадіях, коли нічого не можна вже зробити.

Він закликав усіх громадян стежити за своїм здоров’ям і регулярно перевірятися у лікарів.