На сьогоднішній день Запоріжжя стало прифронтовим містом. Воно перехопило пальму ракетних обстрілів у Харкова.

Таку думку висловив військовий експерт Олег Жданов на своєму YouTube каналі.

“І тепер Запоріжжя є ближчим великим містом до лінії фронту. І Росія завжди намагається кошмарити найближче велике місто до лінії фронту для того, щоб створити хаос і паніку серед цивільного населення. Тому, на мій погляд, так зросла інтенсивність обстрілів Запоріжжя”, — пояснив експерт.

Жданов додав, що Запоріжжя обстрілюють ракетами, Запоріжжя обстрілюють реактивними системами великої дальності типу “Смерч”, обстрілюють ракетами С-300, переробленими на клас “земля-земля”.

“Ось саме тому в Запоріжжі збільшилися ракетні обстріли. Якщо з ракетами ще боротися можна, я думаю, засоби ППО будуть посилені і командування вживатиме заходів для того, щоб максимально убезпечити Запоріжжя від ракетних обстрілів, поки не прийдуть протиракетні комплекси, які нам обіцяють, але постійно відкладають терміни їхнього передавання, особливо Німеччина. То від реактивних систем залпового вогню захиститися на сьогоднішній день поки що дуже і дуже складно. Ось бачите, Ізраїль уже почав нам постачати засоби боротьби з безпілотниками, можливо, все ж вони наважаться якісь інші засоби ППО, які вони мають, передати нам”, — підсумував військовий експерт.

Нагадаємо, раніше експерт зазначав, що “Перша хвиля мобілізованих – “гарматне м’ясо”, фактично смертники. Швидкість появи цих людей на фронті – місяць, не раніше. Але так, вони можуть з’явитися і в районі Лиману (місто Лиман на Донеччині, за звільнення якого зараз тривають бої. – Ред.)”, – сказав експерт.

Жданов звернув увагу на відео про перебіг мобілізації в Якутії та Бурятії, де на кадрах видно, що до військоматів привозять чоловіків віком 40+.

“За сім місяців війни РФ практично повністю “перелопатила” свій оперативний резерв. Там залишилися одиниці, хто не піддався добровільно-примусовому призову. Тому зараз призивають чоловіків середнього віку 40+. Це не солдати. Це маршові роти, як у 1941 році, які формували і відправляли на фронт, навіть не переодягачи з цивільного одягу. І перша хвиля піде на фронт саме в такому темпі, щоб залатати такі дірки, як у Лимані”, – вважає експерт.

А друга хвиля, на думку Жданова, може з’явитися на фронті не раніше за Новий рік, а може і пізніше.

Просочені в ЗМІ плани відловити мільйон чоловіків призовного віку підтверджують, комісаріати по всій країні, які виловлюють росіян на війну в Україну. Однак навіть цей крок – не допоможе Путіну володарювати на нашій землі.

Для продовження дрібної 3-денної спецоперації Верховний головнокомандувач Росії  змусив росіян слухати “спіч” про загрозу суверенітету федерації. Звідки та загроза взялася, коли все йшло по плану Путін, не пояснив. Тому контрнаступ українських збройних сил на Півдні та Сході фронту – для «глубінного народа» РФ досі річ неймовірна.  Та й цифра втрат оголошена Шойгу ніби мізерна, якихось  5 тисяч загиблих . То навіщо мобілізація і навіщо Путіну ще 300 тисяч солдат. Куди поділись попередні 250 тисяч, які пішли до України у лютому цього року?

Згідно офіційних даних, в Україні знищено  60 тисяч російських окупантів, тобто фактично кожен 4-тий з тих, хто прийшов на нашу землю вбитий. І тут важлива деталь – це були найбоєготовніші частини другої армії світу. Сюди ж додається втрати бойової техніки, лік якої йде на тисячі.