Партнери України нададуть нам безпрецедентну військову допомогу. Так, оприлюднений перелік озброєння практично покриває ті потреби, про які напередодні в інтерв’ю говорив Валерій Залужний.

Про це під час своєго стріму розповів військовий експерт Олег Жданов. На його думку, з танками та артилерією не склалося, але вдалося майже у 2 рази перекрити потребу ЗСУ в бойових броньованих машинах.
Так, згідно з опублікованим переліком озброєння, Україна гарантовано отримає 134 танки.
До того ж наша держава отримає 40 французьких колісних танків на базі бронетранспортерів Bastion. Тобто якщо їх об’єднати, то ЗСУ гарантовано отримують 174 танки.
Що стосується ствольної артилерії, то Україна отримає 126 одиниць озброєння. Переважно це самохідні установки, але є й ті, що буксируються. Це артилерійські системи 155-міліметрового калібру.
Крім того, до пакета військової допомоги також увійшли артилерійські установки калібру 105 міліметрів. А також 18 реактивних систем залпового вогню HIMARS. Отже, якщо підсумувати Україна отримає 180 одиниць реактивної та ствольної артилерії.
Щодо бойових броньованих машин, то цифри тут просто вражаючі,– наголосив Жданов.
Крім того, варто відзначити великий перелік систем протиповітряної оборони.
Щодо озброєння – це безпрецедентний пакет допомоги станом на сьогодні, який отримає Україна,– підкреслив військовий експерт.

На його думку, те, що цей перелік озброєння вже опублікований свідчить про те, що частина техніки може бути вже в Україні, а частина прямує. Загалом усе озброєння має надійти до нашої держави упродовж найближчих 2 місяців.
До речі, Україна отримає також боєприпаси до артилерії у кількості 1 мільйон одиниць. І це лише від Сполучених Штатів. Це означає, що наша артилерія не матиме лімітів щодо витрати боєприпасів щодоби.