В Україні з 8 січня введені жорсткі карантинні обмеження, а не локдаун, який передбачає повну зупинку всіх процесів в країні.

Про це заявив глава МОЗ Максим Степанов на традиційному брифінгу в суботу, 9 січня.

«Пройшла перша доба з тих пір, як в Україні введені посилені карантинні обмеження. Хочу зазначити, що це не локдаун, як його зараз називають, це жорсткий карантин. Локдаун має певні ознаки, це практично повна зупинка всіх бізнесів, всіх процесів в країні », – сказав міністр.

Він зазначив, що країни Європи зараз масово закриваються саме на локдаун, і там діють суворі обмеження, які не дозволяють навіть вийти з дому без попереднього запису.

Також Степанов пояснив заборону на продаж в супермаркетах товарів широкого споживання – батарейок, одягу, лампочок, іграшок і т.д. Логіка тут в тому, щоб скоротити на 60% кількість відвідувачів великих торговельних центрів. Саме стільки в них ходять не заради продуктів харчування.

Під час локдауну в Україні також “з легкістю” можна купити сигарети в кіосках. На кіоски не поширюються обмеження, оскільки вони не приймають відвідувачів.

“Що стосується реалізації сигарет – ще одне питання, яким дуже стурбоване населення. Їх ви можете з легкістю придбати в кіосках, оскільки там прийом відвідувачів не здійснюється. Постанова не передбачає призупинення такої діяльності, тому з кіосків можна торгувати і кавою, і сигаретами, і батарейками “, – заявив Степанов.