Російські загарбники не припиняють масований обстріл населених пунктів та укріплень українських військових на межі Луганської та Донецької областей ні на день.

Основні зусилля ворог зосередив на Бахмутському напрямку. Туди й намагається прорватися з декількох міст і сіл Луганщини. Про це повідомив голова обласної військової адміністрації Сергій Гайдай вранці 28 серпня в Telegram.

“Вчора росіяни хотіли пробити оборону ЗСУ у шістьох різних місцях. Двічі організовували штурм за підтримки авіації. Але нашим військовим вдалося зупинити кожен із цих наступів і відкинути ворога. Загалом літаки окупантів завдали авіаударів поблизу чотирьох населених пунктів. Лише за минулу ніч 17 разів зафіксовані артилерійські обстріли з боку росіян”, – зазначив він.

У п’ятьох випадках загарбники використовували установки залпового вогню. Чотири рази до атак долучалися танки.

Окупаційну владу Лисичанська, за словами Гайдая, не цікавить відновлення і подальший розвиток шахт і нафтопереробного заводу.

“Їм потрібен лише адмінресурс. Тому й пропонують оплачувану роботу для чиновників, юристів, банкірів, економістів, бухгалтерів. З робочих спеціальностей в місті актуальні водії і будівельники. Росіяни вже визначилися з майбутнім вугледобувної галузі на захоплених 2014 року територіях, де майже всіх шахтарів відрядили на фронт. Імовірно, таке майбутнє чекає й Лисичанськ”, – додав очільник області.

Зазначимо, що Російським військам не вдалося “взяти Київ за три дні” через те, що вони переоцінюють свої сили, не мають чіткого плану дій та шукають слабкі місця ЗСУ методом “тику”. Таку думку висловив Іван Киричевський, військовий експерт Defense Express у коментарі “Апострофу”.

За його словами, уже кілька тижнів росіяни безрезультатно намагаються відтіснити ЗСУ з сектору наступу на Бахмут, аналогічна ситуація і на Слов’янському напрямку.

“Причина – політичні цілі окупантів, а не військові об’єктивні дані. Росіяни переоцінили свої сили і намагаються реалізовувати наступи чи оборону за допомогою ПВК “Вагнера” чи якихось підрозділів, які перекидають з напрямку на напрямок – з півдня на Донбас та навпаки”, – пояснив експерт.

Він наголосив, що, крім цього, росіяни сильно відстають від “нормативних” темпів наступу та просування.

“Замість того, щоб брати по 10 км за добу, вони не можуть пройти 10 кілометрів за три тижні і шукають слабкі місця в обороні ЗСУ методом “тику”. І це допомагає нашим захисникам краще підготуватися”, – вважає Киричевський.

Він наголосив, що набирати в Росії поповнення особового складу стало набагато складніше, адже ті маргінали, яким обіцяли виплатити по 200 тисяч гривень, закінчилися, а інші за таку суму йти воювати не хочуть.

“Показовий приклад – росіяни не змогли укомплектувати добровольчий танковий батальйон, в якому мало бути 160 осіб, бо знайшли лише 30 осіб. То про які формування в 15 тис багнетів можна говорити?”, – розмірковує військознавець.

Експерт нагадав, що це формування повинно було бути створене до 15 серпня і через Білорусь мало йти наступом на Київ, але по факту з нього висмикують частинами якісь готові підрозділи і кидають в м’ясорубку.

До того ж російське окупаційне військо не веде стратегічний наступ на сході України через великі втрати й нездатність перетворити тактичні досягнення на оперативні успіхи. У найближчі тижні на східному фронті зміни не прогнозуються. Про це розповів військовий експерт Михайло Жирохов.Становище для росіян на Бахмутському, Авдіївському та інших напрямках невтішне, адже вони не зуміли скористатися своїми попередньо зайнятими територіями.

“Наступ росіян на Донбасі не є стратегічним. Де вони знаходять шпаринку – там і протискуються. Свіжих сил у них нема, вони перекидають сили з одного локального напрямку на інший”, – пояснив Жирохов.

Щоб створити простір для наступу, російські окупанти планують максимально випалити ліси на Слов’янському напрямку. Одна з головних цілей ворога – Слов’янськ, на який можуть перекинути сили з півдня України й Ізюма за деяких умов.