Сили оборони України поступово просуваються вперед у Луганській області. Українським воїнам доводиться долати навалу окупантів, яких Росія перекидає в Луганську область.

Про ситуацію у регіоні в ефірі телемарафону розповів очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай. Він повідомив, що наші воїни мають просування вперед поблизу Кремінної та Сватового.

Біля Кремінної та Сватового ситуація стабільна – наші війська просуваються вперед. Туди ворог постійно перекидає резерви. ЗСУ щодня героїчно протидіють цій навалі,
– розповів Гайдай.

За його словами, російські десантники, яких прислали до Кремінної, намагаються закріпитися і втримати місто. Також окупанти намагаються контратакувати поблизу Білогорівки та на Сватівському й Кремінському напрямках.

Крім того, Гайдай повідомив, що переодягнені у форму українських військових російські ДРГ намагалися вклинитися в українські оборонні редути.

Упродовж останнього тижня 2022 року українські військові просунулися до 2,5 км у напрямку Кремінної.

Пізніше Гайдай повідомляв, що в регіоні найжорстокіші бої тривають у напрямку Кремінної та Сватового, куди росіяни перекидають резерви з інших напрямків.

На сьогодні напрямок Старобільск-Сватове виглядає все більш загрозливим, тому що противник здійснює постійне перекидання сил та засобів саме на цьому напрямку, створюючи об’єктивну загрозу для Куп’янська.

Про це в ефірі Апостроф TV розповів військовий експерт, учасник миротворчих місій, полковник запасу Сергій Грабський.

За його словами, ворог не полишає ідею знову зайти в Харківську область.

“І треба розуміти, що вся ця зона межує з територією РФ, тобто на відміну від півдня, ми не маємо таких серйозних інструментів впливу на цю зону”, – зазначив експерт, додавши, що на південному напрямку, говорячи про Вугледар, ЗСУ наносять удари по залізничному напрямку Волноваха-Розівка, що обмежує противника. Така ж сама ситуація й на лівобережній Херсонщині.

Але на Харківщині ситуація для ЗС РФ виглядає більш оптимістично і може, не виключає експерт, спонукати окупантів до проведення бойових дій, де вони можуть зосередити сили та засоби і маневрувати ними.

“Наступальна дирекція Старобільськ-Сватове виглядає загрозливо і може становити певну загрозу для наших військ, які там знаходяться”, – попередив Сергій Грабський.

Лейтенант, заступник командира «Легіону Свободи» Володимир Назаренко розповів про ситуацію на Бахмутському напрямі – дуже напружена. Проте, зазначив він, протягом останніх кількох днів лінія фронту не змінювалася, а ПВК «Вагнер» продовжує зазнавати великих втрат.

Про це Назаренко сказав Radio NV. За його словами, найманці Євгена Пригожина вже усвідомили, що їм не вдасться захопити Бахмут за допомогою лобових атак.

«Ми можемо вже сміливо сказати: найманці кухаря Путіна, кривавого диктатора вже відносно втратили свою боєздатність. Вони сточили себе в нескінченних штурмах самого міста Бахмут. Зрозуміли безперспективність взяти нахрапом, у чоло, або якимось іншим чином не вийде і тому намагаються зараз обійти його з півдня та півночі», – каже військовий.

За його словами, запеклі бої зараз тривають у Соледарі та на південь від Бахмута – зіткнення з ворогом там відбуваються постійно.

«Вагнерівці» на Бахмутському напрямку продовжують зазнавати великих втрат і не встигають швидко поповнити їх, що є для ворога серйозною проблемою. Декілька днів тому в окупантів почалася внутрішня ротація: вони перекидають на передову бригади збройних сил Росії, які раніше були розбиті під Херсоном, Харковом, Ірпенем.

«Вони поповнені цими дешевими, нашвидкуруч мобілізованими, мало натренованими солдатами. І це видно з їхньої поведінки: вони стають здебільшого легкою мішенню. Але загалом ворог не змінює тактику. Єдине, що набагато більше зараз обстрілів та застосування артилерії порівняно з тією ж величезною кількістю, як дорівнювали Бахмут», – резюмував захисник України.