Міжнародна спільнота має зробити усе можливе для створення Спецтрибуналу щодо російських воєнних злочинів в Україні. Про це заявив президент Польщі Анджей Дуда у відеозверненні до Бучанського саміту.

Польський лідер підкреслив, що прийнявши рішення про безпідставне вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року, путін не лише спричинив загибель тисяч людей, знищення цілих міст, він визначив себе володарем життя і смерті, який стоїть понад законом.

“Тому сьогодні, 31 березня, у першу річницю визволення Бучі від російської окупації, ми – лідери вільного світу – маємо обов’язок нагадати, що існують основоположні принципи права. Але насамперед, що свідомо вчинені злочини повинні бути покарані. І ніхто, повторюю ніхто, чи то президент, генерал, чи хтось із міністрів, не може залишитися безкарним”, – наголосив Дуда.

Він підкреслив, що потрібно по-новому визначити поняття realpolitik (реальна політика – ред.): ставлення з розумінням до масових злочинів заради економічного розвитку має припинитися. Відтак, “реальна політика” має полягати на розумінні, що “непокараний злочин повторюватиметься”.

Глава польської держави підкреслив, що для міжнародної спільноти Буча стала “символом вбивств невинних мирних жителів, залишених тіл на вулицях, братських могил, катування людей чи групових зґвалтувань”.

“Буча назавжди залишиться символом російських злочинів, скоєних в Україні під час цієї війни, але подібних місць в Україні багато. Вони скрізь, куди дійшов чобіт російських солдатів”,- зазначив польський лідер.