Міністр охорони здоров’я Максим Степанов провів незаплановану перевірку лікарень, де лікують хворих на коронавірус в Житомирі. При цьому міністр виявив ряд серйозних порушень.

Про результати своєї перевірки міністр написав у Facebook. Степанов відвідав міські лікарні №1, №2 Житомира та обласну клінічну лікарню.

За його словами, в перших двох медзакладах проблем не було – вони забезпечені киснем, мають запас концентраторів.

“Поспілкувався з кількома пацієнтами. Ніяких проблем з госпіталізацією у них не виникло. З лікарських засобів нічого не докуповують, крім вітамінів. Оптимістично налаштований і медичний персонал, зокрема проблем з надбавками там немає”, – зазначив міністр.

А ось в Житомирській обласній лікарні ситуація виявилася набагато гірше.

Під лікування пацієнтів з коронавірусною хворобою цей заклад було відведено ще 6 листопада, проте договір з Національною службою здоров’я у них до цього часу не підписаний.

Сьогодні перевірив без попередження медзаклади Житомирщини.

👉🏻Відвідав міську лікарню міста Житомир №1, міську лікарню…

Опубліковано Максим Степанов Неділя, 29 листопада 2020 р.

Степанов зазначив, що інфекційного контролю в лікарні просто немає. Медики поскаржилися йому, що не мають доступу до засобів індивідуального захисту.

Також з’ясувалося, що медзаклад подає несправжню статистику по кисневим точкам.

“Подано було 117, в реальності їх 66. Виявилося, що в статистику потрапляють на кшталт “вільні” кисневі точки, однак вони розташовані у відділеннях, невідведених під лікування COVID-19 (наприклад, реанімаціях, де лікуються хворі з інфарктами або інсультами). Це неприпустимо, адже вони не можуть (!) бути використані під COVID-19 “, – повідомив міністр.

Також Степанов зазначив, що після перевірки лікарень в Україні, де лікують хворих з COVID-19, деякі глави медустанов можуть бути звільнені.

Про це на брифінгу в понеділок, 30 листопада, заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

“Не виключаю, що будемо звертатися по деяким керівникам установ до власників щодо звільнення цих керівників. Зі свого боку, я можу попередньо сказати, якби всі лікарні підпорядковувалися Міністерству охорони здоров’я, і ​​у нас були б повноваження, то деяких керівників я б звільнив вже сьогодні вранці в перший робочий день після відвідування всіх цих лікарень, про яких мені повідомили заступники і які я побачив особисто “, – зазначив чиновник.

Відзначимо, що про перевірки стало відомо після того, як у Жовківській ЦРЛ ввечері 27 листопада відключили світло. Електроенергії не було приблизно годину, внаслідок чого померло двоє людей, які лікувались від коронавірусу.

Водночас у лікарні не спрацював генератор, який би мав забезпечити функціонування лікарні та зокрема реанімаційного відділення. Водночас на момент приїзду слідчо-оперативної групи генератор чомусь був у гаражному приміщенні на території лікарні, при чому – не підключений до електромережі.

Фактично через зникнення світла у лікарні, в реанімаційному відділенні ЦРЛ померли двоє пацієнтів, приєднаних до апаратів ШВЛ. У цих людей були діагностовані двобічна пневмонія і COVID-19.

Поліція вже відкрила кримінальне провадження через загибель людей. Винуватцям загрожує покарання у вигляді 8 років позбавлення волі.