Введення так званого “карантину вихідного дня” на думку народного депутата від партії “За майбутнє” Ігоря Палиці – цілком і повністю нелогічне рішення. Також політик зазначив, що уряд не зумів забезпечити жодних пільг для ведення бізнесу.

Про це в ефірі телепрограми «Право на владу» заявив народний депутат України, лідер партії «ЗА Майбутнє» Ігор Палиця.

“Вводити локдаун на два дні – це нісенітниця. Скажіть, чому не можна наразитися на небезпеку в торговому центрі, коли купуєш продукти, де 100 людей, і можна заразитися в бутику чи магазинчику, де знаходиться 2 – 3 людини? Чому в громадському транспорті, який не закривається на вихідні, не можна наразитися на небезпеку, але можна наразитися у фітнес-залі? Чому в п’ятницю ввечері з сім’єю в кафе не можна заразитися, а у суботу-неділю можна? Це дуже нерозумне рішення Кабміну”, – наголосив народний обранець.

Окрім того, політик поскаржився, що найжорсткіший удар від цього рішення команди Дениса Шмигаля знову прийдеться на малий та середній бізнес.

“Уряд не понизив податки для бізнесу. Натомість підвищилася на 35% плата за електроенергію, а на 50 – 60% з літа зросла вартість газу. Уряд вбиває економіку, вбиває бізнес, вбиває звичайних людей, які вже не можуть платити за квартплату й купувати їжу. І ще уряд забороняє їм жити в суботу і неділю. Думаючи, що цим він рятує країну”, – додав Ігор Палиця.

На переконання політика, новий локдаун спровокує економічну катастрофу.

“Сьогодні необхідний тільки масковий режим. Жорсткий і скрізь: на вулиці, у транспорті, в магазинах. З жорсткими штрафами для керівників компаній, які мають за це відповідати. Але не можна зупиняти сьогодні економіку. Це обернеться катастрофою”, – попередив представник Верховної Ради.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що Кабінет Міністрів України прийняв рішення ввести карантин вихідного дня, починаючи з 14 листопада.

Нові обмеження будуть діяти два дні на тиждень з 00:00 суботи до 00:00 понеділка.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час виступу зазначив, що протягом останнього місяця в Україні фіксувалося експоненціальне зростання кількості хворих COVID-19. Отже, істотно збільшилося навантаження на лікарні та українських лікарів.

“Десятки країн Європи з потужними медичними системами вводять нові локдауни. Великобританія, Франція, Італія, Польща, Німеччина, Чехія – всі вони йдуть на посилення карантинних заходів, щоб розірвати ланцюг захворюваності. Економіка України не витримає повного локдауна”, – сказав глава Кабміну.

“Саме тому уряд і МОЗ, разом з епідеміологами, аналітиками, представниками бізнесу почали шукати оптимальний варіант додаткових карантинних обмежень. Міністерство охорони здоров’я розробило зміни до постанови №641, які передбачають введення в Україні карантину вихідного дня”, – додав він.

Уряд відновить і розширить програми підтримки бізнесу, які діяли при введенні карантину навесні.

Йдеться про такі програми підтримки:

  • Компенсація частини зарплати робітників у зв’язку з простоєм виробництва;
  • Виплати на дітей фізичних осіб підприємців;
  • Разом з Торговою палатою обробляємо спрощений механізм реалізації підтримки в форс-мажорних обставин у зв’язку з карантином вихідного дня;
  • Програма кредитів для бізнесу “5-7-9”. Також запропоновано програму під 0%, яку фінансуватиме держава за рахунок держбюджету.