Процес підготовки до запровадження санкцій проти проросійських політиків і їхнього бізнесу ніколи не зупинявся. Останні рішення РНБО щодо Віктора Медведчука та Тараса Козака готувались 6−8 місяців.

Про це заявив секретар РНБОУ Олексій Данілов у інтерв’ю виданню Лівий берег.

44

«Якщо мова про останні рішення, які набули розголосу (запровадження санкцій проти нардепів від ОПЗЖ Медведчука, Козака, телеканалів і компаній, пов’язаних з ними, — ред.), то це шість-вісім місяців. Це не такий процес, який можна зробити за день-два, це кропітка робота, яка передбачає збір інформації, її перевірку, верифікацію тощо», — сказав він.

Секретар РНБО додав, що Рада нацбезпеки — не єдиний орган, який займається цим питанням.

«Є Служба зовнішньої розвідки, яка нам допомагає, Головне управління розвідки Міністерства оборони, Служба безпеки, величезна кількість інституцій, які спільно з нами виконують державну справу. І вважати, що за цим стоїть тільки РНБО — не зовсім коректно», — сказав Данілов.

Відповідаючи на питання, чому санкції проти Медведчука не були запроваджені раніше, адже це дозволяло рішення Верховної Ради від 2018 року, Данілов сказав:

«Всім зрозуміло, що розквіт пана Медведчука чомусь стався… („За президентства Петра Олексійовича Порошенка“, — репліка журналіста, — ред.) …Це ви сказали. Я мав на увазі, що після того, як Російська Федерація здійснила акт агресії: захопила Крим, почала війну на території Донецької, Луганської області. Раптово бізнес кума Путіна йде вгору в Україні – це нонсенс. Неприпустимі речі».

Секретар РНБО додав також, що «випадковістю» збагачення Медведчука займаються «профільні органи».

«Єдине можу сказати, що, як знаєте, було ухвалене рішення з умовною назвою „Труба“, коли наша з вами спільна власність з незрозумілих причин почала працювати на певну структуру, афілійовану безпосередньо з Російською Федерацією. У нас війна, а тут такий ґешефт», — додав він.

Данілов також прокоментував введення санкцій проти дружини Медведчука, Оксани Марченко, та цивільної дружини Козака Наталії Лавренюк.

«Щодо дружин. Є публічний виступ Медведчука, де він наголошував на тому, що з урахуванням уведених проти нього американцями санкцій він переписав усе на свою дружину. Не треба було нічого переписувати на дружину, тоді вона не була б під санкціями. Те саме стосується й Козака», — сказав Данілов.

Останнім часом РНБО оновився впливовим інструментом Офісу президента: він ввів серію санкцій проти бізнесів Медведчука і каналів Козака, чиновників часів Януковича і ряду російських компаній, а також “топ-10” контрабандистів, ініціював розслідування “харківських угод”.

Чому зараз, скільки часу готувалися санкції, чи загрожує Україні ескалація конфлікту з Росією, Порошенко – наступний пакет санкцій. Переказуємо за хвилину словами Данілова.

Це все Зеленський.

І ніяких експромтів. “Все, що відбувається в цих стінах, узгоджується з президентом … Заздалегідь планується, ніяких експромтів не буває. Все – планова робота. 3 жовтня 2019 року … ми спланували, чим займатися, і робимо це системно”.

Але Байден ні при чому.

“У грудні 2019 року в Парижі відбувся саміт лідерів нормандської четвірки, де були досягнуті домовленості. Зеленський взяв рік на те, щоб вести переговори з Росією. В грудні 2020 року стало зрозуміло, що ті зобов’язання, які ми брали на себе, ми виконали на 100%. РФ свої – на 0% “.

Рейтинги Зеленського.

“Політична складова – це не до мене, я не є членом партії” Слуга народу “. Я та людина, яка працює на державу. Сьогодні у нас в державі є президент, і я, відповідно, працюю на президента. Я з самого початку був упевнений, і це мало хто поділяв, що Володимир Олександрович буде одним з найбільш проукраїнських президентів. І ми це ще побачимо “.

Почали з російського вектора. Це не кінець.

“Російський вектор для нас сьогодні один з найважливіших … Є ще багато речей, які не будуть пов’язані з РФ … Те, що відбувалося з Мотор Січ, – це не питання РФ, але питання нашої національної безпеки”.

Харківські угоди не денонсуєм.

“Де ви бачите, що ми денонсуємо ці угоди? Ми говоримо, що треба розібратися, чому так сталося і хто брав у цьому участь. Чому країну “продали” за $ 100. Чому державні інтереси перевели в якісь міфічні $ 100 знижки (на газ ) “. “І справа не в тому, що хтось повинен за це сісти – це більше не повинно повторюватися. Це головне”.