Глава фракції Порошенко Ірина Геращенко заявила, що підтримує ініціативу омбудсмена Денисової й звертається до спікера Разумкова з вимогою відправити на експертизу Венеціанської комісії закон про деолігархізації. Про це Геращенко заявила з трибуни Ради, розповідає Сергій Лещенко у своєму Телеграм-каналі.

Таким чином, формується коаліція Разумкова, Порошенко і Медведчука про саботаж закону про деолігархізації. Направивши закон до Венеціанської комісії, Разумков заблокує його прийняття на невизначений час і може розраховувати на підтримку олігархів на наступних виборах. А Порошенко і Медведчук, уникнувши внесення до реєстру олігархів, зможуть і далі використовувати політику для цілей самозбагачення.

Чи підтримуєте ви в такому випадку президента Зеленського в проведенні референдуму щодо закону про деолігархізації, поцікавився Лещенко думкою своїх підписників.

У свою чергу телеграм-канал Klymenko Time повідомляє, що «Європейська солідарність», «Батьківщина», «ОПЗЖ» і «Голос» пропонують направити законопроект про олігархів на розгляд Венеціанської комісії. Про це заявив глава фракції «Голос» Ярослав Железняк.

За його словами, кожна з фракцій підготувала відповідну заяву.

Про те, що законопроект про олігархів не відповідає Конституції, і вимагає експертизи Венеціанської комісії, у своєму зверненні до Ради написала раніше омбудсмен Людмила Денисова.

Але у Зеленського чітко дали зрозуміти, що не хочуть цього. Нардеп від «Слуги народу», представник президента в КСУ Федір Веніславський заявив, що всі недоліки законопроекту можна усунути правками.

Цікава і сама компанія «борців» проти законопроекту. Де б ви побачили ті ж «Голос і« ОПЗЖ »в одній упряжці? Тут вони зійшлися в єдиному пориві.

Для того, щоб направити законопроект до Венеціанської комісії необхідно позитивне рішення профільного комітету і більшість голосів під час голосування в сесійній залі. Чи наважаться в ОП і монобольшість провалити цей крок?

Телеграм-канал ТАЄМНИЦІ ДЕПУТАТА не бачить нічого дивного в тому, що Батьківщина Тимошенко, ЄС Порошенко, ОПЗЖ і Голос підтримують відправку Венеціанській комісії законопроекту про олігархів.

Порошенко – олігарх. Тимошенко – слуга олігархів. Голос – Фіала, Пінчук. ОПЗЖ – Льовочкін-Медведчук. Але нічого у вас не вийде. Все буде вирішено в парламенті або на референдумі. Де ви програєте, стверджують на каналі.

Глава комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев прокоментував журналісту Vesti.ua Валентину Банних заяви Людмили Денисової про неконституційність законопроекту №5599 про олігархів.

«Якщо ти для себе прийняв рішення, що ти олігарх і не відмовився від володіння медіа та впливу на політику, то будь люб’язний виконувати обтяження закону», – заявив Гетманцев.

«Для мене дивно, чому пані Денисова раптом занепокоїлася захистом прав декількох десятків потенційних кандидатів-членів реєстру олігархів, а до цього чомусь не турбувалася ні правами пенсіонерів, ні військовослужбовців, ні будь-якими іншими питаннями, які розглядала ВР. Це вибіркове, очевидно, ставлення до певного законопроекту, і викликає сумніви в тому, що посадова особа займається саме правом, а не політикою», -підсумував Глава комітету ВР .