Вступ України до Північноатлантичного альянсу та Європейського союзу залежить від проведення реформ та геополітики, заявила надзвичайний та повноважний посол, радниця міністра енергетики Лана Зеркаль в програмі Радіо Свобода.

«Це, перш за все, про реформи. Друге – це, дійсно, геополітика. Але геополітика також пов’язана з певними чинниками. Наш імідж відіграє дуже важливу роль в цій геополітиці. Коли нам перестануть ставити весь час питання про боротьбу з корупцією, думаю, що ні в кого не буде виникати питання щодо того, чи може Україна стати членом Європейського Союзу чи ні», – сказала Зеркаль.

Вона зазначила, що Росія робить дуже багато для того, щоб «підтримувати імідж України як failed state – країни, яка не відбулася».

На недавньому саміті Північноатлантичного союзу було знову підтверджено, що Україна зможе отримати план дій щодо членства в НАТО і стати членом, здійснивши необхідні реформи.

А президент США Джо Байден після того саміту також підтвердив, що в разі здійснення цих реформ, у першу чергу в галузі боротьби з корупцією, вступові України не завадить і нинішня окупація частин її території Росією.

НАТО і Байден також вкотре підтвердили, що Росія не має права вето з цього питання, і щодо можливого вступу України в НАТО будуть вирішувати самі країни-членкині цього союзу.