Спікер парламенту Дмитро Разумков утримався від голосування на засіданні Ради національної безпеки і оборони про застосування санкцій проти нардепа Тараса Козака та телеканалів кума Путіна Віктора Медведчука – “112 Україна”, NewsOne, ZIK.

Про це відомо з коментаря членів РНБО “Українській правді”.

Учасники опитування УП стверджують, що законом дозволено застосування санкцій і проти громадян України. Також є можливість їхнього оскарження, однак це доволі складна процедура.

В ефірі “112 каналу” зазначили, що це рішення підтримали 17 із 19 членів Ради нацбезпеки. Але, за інформацією журналістів, ще один член РНБО був у відрядженні.

Після засідання Разумков заявив, що введення такого роду обмежень проти каналалів Медведчука – це погано.

Спікер переконаний, що покарати політика можна було в межах українського законодавства, не вдаючись до такого радикального кроку. За його словами, анулювання ліцензії телеканалу – це погано, незважаючи на те, хто є його власником.

“Я утримався. Санкції добре там, де ми не можемо покарати за українським законодавством. А тут все не на місці. І щодо каналів – санкції це погано. Незважаючи на те, чиї вони”, – сказав Разумков.

Нагадаємо, 2 лютого РНБО запровадили персональні санкції проти нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака на 5 років. Указ підписав президент Володимир Зеленський.

Санкції також поширили й на регіональні мовники під брендом телеканалів NewsOne, ZIK та 112. Того ж дня медведчуківські ЗМІ припинили роботу.

За інформацією ЗМІ, санкції зачепили навіть літаки, якими користуються Козак та Медведчук.

Керівництво зазначених медіа вже заявило, що буде оскаржувати Zik, 112 і Newsone припинили мовлення