Світлана Чаус, дружина викраденого 3 квітня в Молдові колишнього українського судді Миколи Чауса, звернулася до президента України Володимира Зеленського з вимогою втрутитися в ситуацію з її чоловіком і не допустити знущань і тортур над ним.

Про це сказано в зверненні Світлани Чаус до Володимира Зеленського від 30 квітня, яке потрапило в розпорядження “Страни”.

Світлана Чаус нагадала, що за версією молдавського слідства, її чоловіка викрали і вивезли на територію України, де він знаходиться до цього дня, а причетні до цього співробітники українських спецслужб.

За її словами, з початку квітня адвокати її чоловіка подали заяви фактично в усі державні органи: Офіс генпрокурора, СБУ, Головне управління розвідки Міноборони, НАБУ, ДБР, Держприкордонслужбу, Головне слідче управління Нацполіціі України. У відповідь, за словами дружини Чауса, адвокатам надходять лише формальні відписки, що держорганам невідоме місцезнаходження Миколи Чауса. Звернення також були подані до численних міжнародних організацій, закордонних установ, таких як ЄСПЛ, ЄС і т.д.

“Якщо спецслужби і далі незаконно будуть утримувати мого чоловіка, ми продовжимо звертатися до всіх лідерів європейських і світових держав. Сім’я і адвокати будуть вживати всіх можливих заходів, щоб повернути Миколу Чауса живим”, – написала Світлана Чаус.

За її словами, її чоловік не мав наміру ухилятися від правосуддя, він очікував рішення, щоб відповідно до процедури повернутися в Україну і захищати себе від незаконного кримінального переслідування з боку працівників НАБУ.

Також Світлана Чаус вказує, що починаючи з грудня 2015 року, тобто протягом останніх п’яти років після розгляду справи щодо Геннадія Корбана, працівники НАБУ штучно намагалися знищити і дискредитувати її чоловіка, ініціювавши проти нього незаконне кримінальне переслідування.

“На провокацію з боку НАБУ вказує те, що чоловік заявниці в кримінальній справі Поліщук О.О. практично відразу ж після затримання Миколи Чауса отримав посаду в НАБУ, де був призначений начальником одного з відділів. Тобто – це політична розправа і викрадення сталося саме за політичними мотивами, в той час як мій чоловік став заручником чужих політичних ігор, до яких ніякого відношення не має “, – вважає Світлана Чаус.

Дружина екс-судді заявляє, що незважаючи на великий резонанс у зв’язку з викраденням Чауса, ні президент Володимир Зеленський, як гарант забезпечення конституційних прав людини, ні керівники правоохоронних органів, ніякої державної позиції щодо даних подій до цього часу так і не висловили.

“Неодноразово ЗМІ акцентували на тому, що влада через тиск на спецслужби має на меті змусити мого чоловіка сказати, що він добровільно покинув територію Молдови, що ніхто його не викрадав. Я, якій відомі були справжні наміри мого чоловіка, можу впевнено стверджувати, що ні за яких обставин він не покинув би свою сім’ю, малолітніх дітей і стареньку матір, якій зараз 78 років. Якщо мій чоловік Микола Часус зробить таку заяву, вона очевидно буде викликана нестерпним фізичним і психологічним тиском на нього “, – написала Світлана Чаус.

Вона звернулася до Зеленського з проханням втрутитися в цю небезпечну ситуацію і не допустити знущань і тортур її чоловіка, а також жорсткої розправи над ним.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.