Набуття Україною статусу партнера АСЕАН відкриває низку нових можливостей для українського бізнесу, зокрема у сферах цифрової трансформації, фармацевтики, сільського господарства, машинобудування.

Про це повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в ефірі національного телемарафону під час прямого включення з саміту АСЕАН у Камбоджі, передає Укрінформ із посиланням на пресслужбу МЗС.

За словами глава української дипломатії, те, що Україну вперше запросили на саміт АСЕАН, саме по собі є політичним сигналом підтримки. Він також відзначив, що нарешті завершився процес, який тривав багато років, і всі держави-члени АСЕАН погодилися, що Україна приєднається до Договору про дружбу та співробітництво в Південно-Східній Азії.

«Це дає політичний статус партнера у відносинах з АСЕАН. А це десять країн, які сукупно складають п’яту найбільшу економіку світу”, – акцентував Кулеба.

Міністр уточнив, що йдеться не лише про політичну підтримку, якої Україна потребує для голосувань за резолюції в міжнародних організаціях та ізоляції рф, а й про розвиток торгівлі та бізнесу. Він також поінформував, що під час візиту до Камбоджі домовився з азійськими країнами про конкретні рішення, які допоможуть українському бізнесу навіть за умов війни виходити на нові ринки у Південно-Східній Азії, заробляти гроші та повертати їх в економіку України.

“Ми готові рухатися настільки швидко, наскільки готові наші нові партнери по АСЕАН. Крім участі в саміті, я проводжу окремі зустрічі з кожним міністром країн АСЕАН і ми обговорюємо конкретні речі. Я бачу з їхнього боку велику зацікавленість рухатися вперед. Будемо рухатися максимально швидко, щоб створювати нові можливості для України”, – підкреслив глава МЗС.

Кулеба зазначив, що для всіх азійських колег, з якими він зустрічався, пріоритетом є цифровізація економіки та державних послуг. У цьому контексті він нагадав, що Україна має унікальний продукт – Дію, який є конкурентоспроможним на світовому ринку. Іншою перспективною галуззю є фармацевтика. Українські фармацевтичні компанії готові працювати в країнах Азії. Азійські країни також традиційно зацікавлені в українському сільськогосподарському експорті. Окрім того, перспективні проєкти є також у галузі машинобудування, зазначив очільник МЗС.
Як повідомлялося, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час візиту до Камбоджі підписав від імені України Інструмент про приєднання до Договору про дружбу та співробітництво в Південно-Східній Азії. Він також провів низку двосторонніх зустрічей.
Нагадаємо, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час візиту до Камбоджі підписав від імені України Інструмент про приєднання до Договору про дружбу та співробітництво в Південно-Східній Азії.
Церемонія підписання відбулася під час саміту Асоціації держав Південно-Східної Азії (АСЕАН), який проходить у Пномпені, передає Укрінформ із посиланням на пресслужбу МЗС.

«АСЕАН — один із регіонів, який найшвидше розвивається в світі. Тут відкриваються великі можливості для торгівлі, а політична підтримка країн АСЕАН є важливою для протидії агресії росії. Приєднання до основоположного договору цього потужного об’єднання принесе конкретні вигоди Українській державі, бізнесу та громадянам», — наголосив Кулеба.