Президент Володимир Зеленський анонсував виробництво українського вакцини проти коронавірусної інфекції. Також він заявив про те, що в Україні не планують вводити строгий карантин, незважаючи на стрімке зростання хворих коронавірусом.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю чотирьом телеканалам, повідомляє «ТСН».

“Ми не можемо говорити про все, тому що повинні пройти клінічні дослідження, і це правда, не маємо права. Вона, скажу правду, – унікальна. Це не пафос і не популізм. Вона – унікальна, тому що не така як інші. В нас є матеріали, дослідження велися, але не на людях, втім велися”, – зазначив глава держави.

Що стосується термінів, український лідер зізнався, що сьогодні про них говорити не може.

“Але в будь-якому випадку ви повинні зрозуміти наш підхід: не дивлячись на нашу українську вакцину, якщо у кого буде підтверджена вакцина раніше, ми будемо її купувати, в будь-якому випадку”, – підкреслив Володимир Зеленський 22 жовтня.

Не можна не згадати про те, що кілька днів тому Володимир Зеленський публічно попереджав українських громадян, критичною для медичної системи ситуація стане, коли буде від 9500 щоденних заражень коронавірусом. Український лідер підкреслив, що саме тоді в нашій країні будуть змушені знову оголосити жорсткий карантин.

“Якщо мати більше 9500 інфікованих щодоби, ми будемо змушені вводити жорсткий карантин. Але тоді зупиниться економіка нашої країни і буде дуже складно всім …”, – попередив недавно Володимир Зеленський.

Відзначимо, раніше ми повідомляли, що 20 жовтня під головуванням президента Володимира Зеленського відбулася нарада, на якому були присутні вчені, залучені до розробки оригінального українського кандидата в вакцини проти коронавірусної хвороби COVID-19.

“Розробники представили чолі держави результати доклінічній фази дослідження оригінального українського кандидата в вакцини. Ці дослідження тривали шість місяців і включають наявність нейтралізації вірусу COVID-19 в культурі інфікованих клітин людини. Цей кандидат оригінальної української вакцини створюється на основі унікального підходу”, – повідомляє прес- служба.

На нараді обговорили, хто, коли і в які терміни забезпечить проходження клінічних фаз, а також логістику майбутньої співпраці всіх причетних відомств для забезпечення виготовлення вакцини і її використання в разі успішного проходження всіх фаз.

Один з розробників – міжнародний експерт в галузі охорони здоров’я та епідеміології, доктор медичних наук Михайло Фаворов – зазначив, що нинішня розробка дозволяє припустити, що майбутній препарат допоможе боротися і з новими видами коронавірусних інфекцій, які постійно мутують. Він також додав, що є дуже позитивним фактом те, що до сих пір в Україні не було стрибка летальності в порівнянні з ростом кількості хворих.

Зеленський заявив про історичність цієї зустрічі і розробки.

“Мова йде і про високі шанси розробки нашої унікальної оригінальної української вакцини проти COVID-19, і про перший крок до того, щоб відновити виготовлення вакцин в Україні. Держава буде підтримувати вироблення цієї вакцини. Результати, які ви представили, вже показують позитивну тенденцію” , – сказав він.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов пообіцяв всіляко сприяти подальшим крокам у проходженні всіх наступних фаз.

“Про деталі і подальші кроки в проходженні фаз дослідження вакцини буде повідомлятися відповідно до можливостей розкриття інформації”, – додали в повідомленні.