Рішення Києва посилити делегацію в мінській контактній групі главами профільних комітетів Верховної Ради і заступниками міністрів покликане спонукати на відповідні кроки від Російської Федерації і ОБСЄ.

Про це йдеться в статті РБК-Україна «Мінська реформа: як команда Зеленського перезавантажує переговори по Донбасу».

Російська влада фактично опинилася перед вибором – якщо вона не зробить крок у відповідь, і не надішле до Мінська своїх представників рівня заступників міністрів або депутатів, як зробила Україна, тоді офіційний Київ зможе напирати на те, що саме РФ не хоче домагатися миру на Донбасі.

«Наші німецькі партнери в особі пана Хайко Маасу (глава МЗС Німеччини. Ред.) прямо позначили позицію РФ в” Мінську “- сторона міжнародного військового конфлікту на території нашої країни. Тому всі ці інсинуації Росії про те, що вони “посередник” десь там, виглядають просто смішно », – прокоментував тактичний хід Києва співрозмовник видання.

Він також зазначив, що після провалу ідеї про створення в структурі ТКГ т.зв. «Консультативної ради» із залученням бойовиків пункти Мінських угод, в яких йдеться про узгодження питань проведення виборів на Донбасі з представниками ОРДЛО, нікуди не зникли.

Тому на Банковій не відмовляються від ідеї підключити до роботи підгруп в ТКГ переселенців з Донбасу. Переселенці, за задумом Офісу президента, повинні будуть замінити бойовиків в ролі «представників ОРДЛО».