Закон про народовладдя, який був однією з передвиборчих обіцянок президента, був ухвалений вже понад пів року тому.

Про це йдеться у програмі Артема Овдієнка “Pro новини” на 24 каналі.

Насправді мало хто второпав, про що взагалі там мовиться й що це за такий фрукт – “народовладдя”. Однак це лише здається, що про закон забули.

Як до цього причетна Тимошенко

За словами журналіста, довкола нього ціла напівдетективна, напівкомічна історія нині розгортається. У головних дієвих особах – Юлія Тимошенко, якій, здається, сам Бог велів узяти те народовладдя від Зеленського собі на озброєння. Усе через те, що від того її образ “вічної опозиціонерки” точно б заграв новими, яскравими фарбами й вона могла б з тріумфом повернутися на перші шпальти газет.

“От коли зараз цю думку я ще раз вголос проговорюю, то дійсно усвідомлюю, що реально у Тимошенко могло б з тим все вдало скластися і вона дійсно тепер значно підсилила б свої позиції в українській політиці й фактично вдало туди повернулася. Погодьтеся, зараз вона зі своїм мінімальним рейтингом, як та принцеса у вигнанні. Наче й була така, але де саме вона нині та чим займається – ніхто добре й не знає. Направду, нікому й не цікаво”, – зазначив Овдієнко.

Нагадаємо, народні депутати взимку, проголосували у другому читанні за законопроєкт №3612 «Про народовладдя через всеукраїнський референдум». Ініціатором законопроєкту є президент України Володимир Зеленський

Законопроєкт підтримали 255 депутатів. 55 проголосували проти, 40 утрималися і 22 не голосували.

“Цей от закон про народовладдя дійсно міг би для Тимошенко усе докорінно змінити. Втім, це наше нинішнє молоде покоління політиків, нинішня Банкова буквально на повороті технічно обійшли цю досвідчену політикиню і залишили її ні з чим. Позбавили “Леді Ю” шансу на тріумф”, – заявив журналіст.

Як законом хотіла скористатися опозиція

На думку Овдієнка, вони мріяли влаштовувати референдуми щодо усіх болючих питань, через які в українському суспільстві є розкол і полярні думки. Наприклад, про зброю чи про землю. Однак не заради того, аби волю українців дізнатися, а щоб нас цим усім збурити, воду скаламутити, у якій, як відомо, рибка легше ловиться. На тих усіх болючих темах, щодо яких в суспільстві немає консенсусу, опозиційним політикам можна було б просто нескінченно спекулювати, робити вселенський хайп, істеричний розголос, привертати до себе увагу ЗМІ та суспільства.

Таким чином політики підвищували б собі рейтинг.

“Звісно, я у жодному разі не кажу, що Тимошенко так робила чи планувала. Ні-ні, не подумайте. Я зараз виключно про теоретичну можливість таке робити. Чому теоретичну? Так от не тільки тому, що я щиро вірю у чесність Тимошенко, як політикині. Ще одна причина – у неї просто не вийшло на темі референдумів позловживати, адже в законі Зеленського про народовладдя був прописаний цікавий запобіжник”, – заявив журналіст.

Якраз Тимошенко відома своїм образом захисниці всіх нужденних. Це вона місяцями погрожує владі протестами через підвищення тарифів та відкриття ринку землі, при чому зовсім необгрутовано. І в то же час потрапляє в корупційні скандали через своїх соратників.

У законопрєкті заборонено влаштовувати референдум на одну й ту ж теми. Тобто якщо, хтось вже вирішив провести референдум з таким же питанням, то протягом трьох місяців решті – зась.

“Схоже, коли Тимошенко, смакуючи свій майбутній тріумф, прийшла до Центральної виборчої комісії з наміром отримати дозвіл на проведення референдумів щодо болючих тем, від яких би в Україні точно миттєво спалахнули б дискусійні баталії й вона була б там головною героїнею. Однак там їй сказали, що вона запізнилася. Черга на референдуми щодо усіх питань вже зайнята, тож треба прийти пізніше. От так, може не надто красиво, але вельми технічно “Леді Ю” обійшли на повороті з референдумами”, – підсумував журналіст.