На початку позачергового пленарного засідання Верховної Ради до парламентарів звернувся Президент України Володимир Зеленський. Він наголосив, що ключовим питанням засідання є діяльність Кабінету Міністрів України.

Під час свого звернення до народних обранців він наголосив, що будь-яка влада робить крок у прірву, коли втрачає три ключові речі – пам’ять, слух і зір.

“Тобто, коли влада забуває свої обіцянки, перестає чути звичайних людей і небачить необхідності у змінах. Це не про нас. Як доказ, ми сьогодні зібралися саме тут. Усі чудово розуміють ключове питання – це діяльність Кабінету Міністрів України”, – наголосив президент.

Задля об’єктивності він підкреслив, що уряд Олексія Гончарука має низку здобутків:

зниження інфляції;
зниження облікової ставки Нацбанку;
боротьба з тіньовими ринками (зокрема з гральним бізнесом і нелегальними заправними станціями);
початок приватизації державних підприємств;
кредити малому і середньому бізнесу;
зменшення ролі держави в економіці країни.
Але правда в тому, що сьогодні українцям цього замало. Це є правда. Так, дійсно, це перший уряд, де немає топ-корупції. Але не красти – замало. Це уряд нових облич, але облич замало. потрібні нові мізки і нові серця,
– заявив Володимир Зеленський.

“Цей уряд знає, що робити, але знати замало – потрібно дійсно дуже багато працювати, потрібно робити. Ми не маємо боятися правди, ми повинні визнавати помилки. Бо у той день, коли ми зануримося у теплу ванну ілюзій, потоне вся країна”, – заявив глава держави.

Він підкреслив, що українці постійно чули про буцімто економічний стрибок, втім, наголошує: є відчуття, що економіка брала розгян, спіткнулася і ризикує проїхатися обличчям по землі.

“За два місяці нового року невиконання державного бюджету становить майже 16 мільярдів гривень. Ми повинні казати правду, що 13 з них – це провал надходжень із митниці. Бізнес приречено сигналізує, що контрабанда повністю не зникла. А нам розповідали про “рішучий та безкомпромісний” бій з контрабандою”, – зазначив Зеленський.

За його словами, наразі виглядає так, що у цьому бою контрабанда відправила митницю у нокаут. Президент наголошує, що таку ситуацію потрібно змінювати, а митниця повинна збирати не лайки у фейсбуці, а кошти у державний бюджет.