Сили оборони України під час великого контрнаступу завершують звільнення Харківської області. Незабаром Харківщину буде звільнено на 100%, після чого ЗСУ зосередяться на операції з деокупації Луганської області.

Українські війська продовжують просування на цій ділянці фронту. Останньою інформацією про цей напрямок поділився військовий кореспондент Богдан Мірошников.

«У напрямку Сватова продовжується наступ ЗСУ», – повідомив журналіст.

Він уточнив, що днями вдалося зачистити від російських окупантів села Кислівку та Котлярівку, розміщені на півночі від Сватового.

«Успіхи на цьому напрямі продовжуються і зараз. Оборона окупантів такий самий мем, як і їхня армія, тобто щось є, але діряве», – констатував Мірошников.

Загалом ЗСУ завершують повне звільнення Харківської області. Вони вже фактично вийшли на кордон Луганської області, а на окремих ділянках його подолали. Експерти вважають швидке визволення міста Сватове неминучим. Окупаційна армія РФ не вистачає живої сили для утримання стратегічного міста в Луганській області.

Раніше вже повідомлялось, російські окупанти, які покидають українські населені пункти, говорять про перегрупування, хоча це – класичний відступ. Після звільнення Сватового у Росії посиплеться фронт на Луганському напрямку. Про це сказав військовий експерт Михайло Самусь.

“Те, що відбувається на фронті, це – класичний відступ. Коли говорять про перегрупування для відходу на підготовлені або вигідні рубежі. Коли ми говорили про відступ росіян з Ізюма, вони заявляли, що відходять до Лимана і там закріплюються. Зараз, коли вони відійшли з Лимана та в районі Сватового роблять укріплення, формують нові оборонні позиції. Коли вони відступлять зі Сватового, вони скажуть, що далі закріплюються”, – пояснив військовий.

Михайло Самусь наголосив, що окупанти мали час закріпитися на вигідних рубежах, проте не зробили цього. “Сватове – це саме критичний об’єкт, після якого починається пустир, де немає великих населених пунктів, і після цього українська армія може почати ще потужніший наступ. Після Сватового росіянам буде складніше укріпитися. Хоча після того, як ЗСУ проводили стабілізаційні заходи в Ізюмі, російська армія мала час, щоб укріпитися на вигідних рубежах, але цього не сталося. Схожа ситуація на Херсонщині”, – пояснив військовий експерт.

Також додамо, за останні два тижні в Україну було перекинуто контингенти мобілізованих російських резервістів. Їхній середній рівень особистого спорядження майже напевно нижчий, ніж і без того мізерне забезпечення раніше розгорнутих військ.

За даними британської розвідки, багатьом резервістам доведеться купувати власні бронежилети, особливо сучасний бронежилет 6B45, який має бути виданий стройовим підрозділам у рамках програми індивідуального спорядження «Ратник». Цей жилет продається на російських інтернет-магазинах за ціною 40 тисяч рублів (приблизно 640 доларів США) порівняно з приблизно 12 тисячами рублів (приблизно 190 доларів США) у квітні.

Тим часом 2020 року російська влада оголосила, що російським військовим було поставлено 300 тисяч комплектів бронежилетів «Ратник», чого достатньо для оснащення сил, дислокованих наразі в Україні.

“Повсюдна корупція і погана логістика залишаються одними з основних причин невдач Росії в Україні”, – зазначають у Міноборони Британії.