Глава держави Володимир Зеленський звернувся до влади Європейського Союзу з потужним закликом під час спільного брифінгу з канцлером Австрії Себастьяном Курцом.

\

Український лідер вкотре звернув увагу на те, що газопровід “Північний потік-2” є викликом не тільки для України, а й для енергетичної безпеки всієї Європи. За словами президента України, у нього з владою Австрії різні погляди на ситуацію навколо будівництва скандального газопроводу, однак Володимир Зеленський все одно закликав ЄС подивитися правді у вічі, поки ще не пізно.

Про це інформує сайт Офісу президента.

“Я розумію всі складнощі, всі інвестиції, я це відверто говорив. Як Себастьян зараз говорить, я розумію, що є і компанії, і податки. Але при всьому цьому я розумію, які є серйозні виклики через Nord Stream 2. І це не тільки енергетична безпека України, я поділився детально з Себастьяном, це буде питання енергетичної безпеки всієї Європи”, — підкреслив український лідер.

На переконання Володимира Зеленського, Австрія могла б приділити питанню “Північного потоку-2” трохи більше уваги і подивитися на це питання з позиції України. Після цього Себастьян Курц звернув увагу на те, що офіційні Відень та Київ “під різними кутами” розглядають питання будівництва “Північного потоку-2”.

“Тому що ми вважаємо, що диверсифікація в економіці — це завжди позитивний фактор.Ми з паном президентом у нашій особистій розмові це питання трохи з’ясували. Я вважаю, що між друзями важливо відкрито говорити на будь-які теми, навіть якщо ви дотримуєтеся протилежних або зовсім різних поглядів”, — зазначив Себастьян Курц.

Що важливо розуміти, нещодавно президент Австрії Александр Ван дер Беллен наголосив, що Австрія не хоче пов’язувати отруєння Олексія Навального із блокуванням “Північного потоку-2”.

“Північний потік-2” — це комерційний проект. До Австрії “Газпром” більше ніж 50 років постачає газ, й у нас був дуже хороший досвід співпраці з ними. І це питання абсолютно комерційне, у якого є, звісно, політичний аспект, що стосується плати за транзит газу через Україну”, — заявив політик.